نوکیا روز گذشته اعلام کرد که گوشی هوشمند n8 همانند سایر گوشی.ها دارای مشکلاتی است و قصد دارد این مشکلات را هر چه سریع تر حل کند.
به گزارش اخبار خارجی موبنا، سخنگوی نوکیا اعلام کرد، تعدادی از گوشی های هوشمند n8 با مشکلاتی روبه رو شده اند که مشمول گارانتی هستند.
البته نوکیا جزییات مربوط به اینکه آیا مشکلات مذکور به بخش سخت افزاری یا نرم فزاری گوشی برمی گردد اشاره.ای نکرده است. به این ترتیب هنوز مشخص نیست که چه تعداد از این گوشی.ها مشکل دار هستند.
نوکیا اعلام کرده بسیاری از مشتریان خبر داده.اند که گوشی n8 هنگام روشن کردن گاهی با مشکل روبه رو شده و روشن نمی شود یا به شکل غیر منتظره ای خاموش می شود و مجددا روشن نمی شود.
به گفته سخنگوی نوکیا، گوشی n8 آنقدر ویژگی های مثبت داشته که این مشکلات در برابر این گوشی قدرتمند ناچیز به شمار می رود.
گوشی n8 که برای مقابله با آی.فون اپل به بازار آمد دارای دوربین دیجیتالی 12 مگاپیکسلی با لنز کارل زایس است و از صفحه نمایش 3.5 اینچی بهره می برد.
این گوشی از نسخه سوم سیمیبان بهره می برد و این امکان را به وجود می آورد که عکس ها و تصاویر را با استفاده از این گوشی روی شبکه های اجتماعی فیس بوک و توییتر بارگذاری کرد.
نوکیا گوشی n8 را حتی در بازار آمریکای شمالی که یکی از بدترین بازارهای دنیا برای نوکیا به شمار می رود عرضه کرد اما n8 برای رقابت با آی.فون، گوشی هوشمندی که در همه جای دنیا زبان زد و سردمدار گوشی های قدرتمند است، به بازار آمده بود. اما n8 با مشکلاتی رو به رو است.
نوکیا اوایل فصل بهار از گوشی n8 رونمایی و در طول تابستان اقدام به عرضه این گوشی کرد اما به شکل بین المللی این گوشی را تا ماه سپتامبر (اواخر شهریور) به بازار عرضه نکرد.
به نظر می رسد نوکیا فصل بدی را برای عرضه این گوشی انتخاب کرد و آخرین مشکل این گوشی عرضه در فصل چهارم سال بود. نوکیا با تصور اینکه در این فصل رشد خوبی در صنعت بی سیم خواهد داشت، گوشی هوشمندش را روانه بازار کرد اما سهم نوکیا بیش از یک درصد، معادل 10.11 دلار کاهش یافت.
البته مشکلات نوکیا فقط انتخاب فصل نبود، در ماه سپتامبر (شهریور ماه) اولی پکاکالاسوو، مدیر عامل نوکیا از کار برکنار شد و استفان الوپ، یکی از مدیران مایکروسافت که کانادایی بود به عنوان اولین مدیر غیر فنلاندی، جایگزین وی شد.
انتخاب مدیری از آمریکای شمالی در فنلاند به منظور افزایش حکمفرمایی این شرکت در آمریکا و تکامل تجارت تلفن همراه نوکیا صورت گرفت.
نوکیا گوشی n8 را با قیمتی حدود 625 تا 820 دلار به اروپا عرضه کرد و از آنجا که این گوشی برای رقابت با آی.فون به بازار آمده بود حتی در مقوله قیمت شباهت بسیاری به آی.فون4 داشت.
این در حالی بود که گوشی n8 در سایر نقاط با قیمتی حدود 300 تا 350 دلار عرضه شد.
نوکیا سود خالص خود را در طول فصل سوم سالجاری 724 میلیون دلار اعلام کرد و گفت که در طول این فصل نسبت به سال گذشته 30 درصد کاهش داشته است.
این شرکت 26.5 میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروخت در حالی که اپل 14 میلیون دستگاه و شرکت کانادایی rim ، 12.5 میلیون دستگاه گوشی به فروش رساندند.