کاربری
کاربر گرامی به Kurd Gsm|انجمن موبایل كُـورد جي اس ام خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: آمارهای جدید استفاده زنان از موبایل + عکس

 1. #1
  آمارهای جدید استفاده زنان از موبایل + عکس

  آمارهای جدید استفاده زنان از موبایل + عکس آمارهای جدید استفاده زنان از موبایل + عکس آمارهای جدید استفاده زنان از موبایل + عکس آمارهای جدید استفاده زنان از موبایل + عکس آمارهای جدید استفاده زنان از موبایل + عکس مدیراخبار و تازه های موبایل


  تاریخ عضویت
  _May_2011
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,424
  تشکر
  88
  تشکر شده 250 بار در 140 ارسال
  سیستم عامل و مرورگر
  ميزان امتياز
  228
  Array

  آمارهای جدید استفاده زنان از موبایل + عکس

  فناوری.های اطلاعات و ارتباطات اشکال جدیدی از ارتباطات را بوجود می.آورد که در آن زنان قادرند فرصت.های نوینی را برای فعالیتهای مطالعاتی و پژوهشی، اقتصادی و اجتماعی و گاه فردی ایجاد کنند براین اساس کارشناسان معتقدند که زنان آینده فناوری اطلاعات را رقم خواهند زد.
  برای دیدن لینکها
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  کلیک کنید
  به گزارش 3 نسل به نقل از مهر، سالها پیش نقش زنان در مجامع علمی و تحقیقاتی بسیار کمرنگ بوده و به .طور معمول فضا برای حضور این افراد در فعالیت.های مطالعاتی و پژوهشی وجود نداشت که مهم.ترین دلایل آن نیز تفاوت میان فرهنگ.ها و تعریف.های سنتی از زن و مرد به.عنوان دو جنس متفاوت محسوب می.شد.
  برای دیدن لینکها
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  کلیک کنید
  در آن زمان زنان به .طور معمول از تحصیلات عالیه محروم می.شدند، قانون آن.ها را برای فعالیت در اماکن عمومی محدود می.کرد و امکان حضور در واحدهای تحقیقاتی برای آن.ها وجود نداشت اما طی 100 سال گذشته این محدودیت.ها کم.کم از بین رفت و درهای جدید به .روی زنان باز شد تا نشان دهند که چقدر می.توانند در به.حرکت درآوردن چرخ.های علم و فناوری مفید واقع شوند.
  برای دیدن لینکها
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  کلیک کنید
  هم اکنون افزایش توانایی موثر زنان در بهره .گیری از فناوریهای اطلاعاتی ارتباطی به تثبیت رسیده و اگرچه در این زمینه فرصت کافی برای رشد و تعالی به زنان داده نشده اما امروزه دیده می.شود که این قشر از افراد توانسته.اند حضور خود را در تمامی عرصه های فناوری به اثبات برسانند به نحوی که در طول یک دهه گذشته بسیاری از جوایز بهترین دستاوردهای فناوری به زنان اختصاص یافت و به این وسیله حضوری پررنگ.تر از آن.ها در فناوری اطلاعات احساس شد.

  زنان آینده فناوری اطلاعات را رقم می.زنند

  امروزه شاهد حضور پررنگ و فعال زنان در رشته.های علمی هستیم و این.طور که آمار نشان می.دهد، طی 10 سال گذشته میزان حضور زنان در علم و فناوری تا 70 درصد افزایش یافته است. به. عبارت دیگر، در حال حاضر زنان بیش از 15 درصد کل مهندسان کشوری مانند آمریکا را تشکیل می.دهند که این رقم پس از 40 سال تلاش حاصل شده است.
  برای دیدن لینکها
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  کلیک کنید

  در حال حاضر بسیارند زنانی که با استفاده از فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی در عرصه فعالیت های اجتماعی خوش درخشیده اند و در حوزه کاری خود منشا اثر بوده اند به نحوی که پیش بینی شده زنان آینده فناوری اطلاعات را رقم می.زنند.
  زنان در سراسر دنیا فناوری.های اطلاعاتی و ارتباطی را در جهت اهدافشان بکار می گیرند و معتقدند که ارتباطات الکترونیکی می تواند شکاف دیجیتالی جنسیتی جوامع را که بیشتر در کشورهای در حال توسعه نمود دارد از بین ببرد.

  تلاش زنان به عنوان نیم بیشتری از جمعیت جامعه، برای حضور موثر در دنیای فناوری.های اطلاعاتی و ارتباطات و از بین بردن الگوهای دیرینه. نابرابری جنسیتی و تبعیض علیه زنان در عرصه.های اجتماعی و اقتصادی روز به روز بیشتر می شود و هم اکنون سه عنصر اصلی جامعه اطلاعاتی یعنی دانش و اطلاعات، ازدیاد فناوریهای اطلاعات و ارتباطات و دسترسی و کاربرد فناوری های اطلاعات و ارتباطات، در جهت توانمندسازی زنان به کار گرفته می شوند.

  بر این اساس ایجاد و گسترش شبکه.های ارتباطی می.تواند فراتر از محدودیت.های زبانی و فرهنگی و جنسیتی عمل کرده و از طریق امکان دادن به زنان برای زندگی و کار در اجتماعات محلی و جهانی نقش موثری در خنثی سازی شکاف دیجیتالی جنسیتی ایفا کند.

  با درنظر گرفتن این مباحث فناوری.های اطلاعات و ارتباطات می.توانند به عنوان ابزاری برای بهبود شرایط برابری جنسیتی و افزایش توانمندی.های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی زنان به خدمت گرفته شوند.

  زنان 50 درصد کاربران فناوری اطلاعات را تشکیل می دهند

  به گزارش مهر، زنان به. طور بالقوه 50 درصد مصرف کنندگان تولیدات، خدمات و نیز نیروی کار فناوری.های اطلاعات و ارتباطات را تشکیل می.دهند که می.توانند ایده.های مفیدی برای تولید محصولات جدید، خدمات و سبک.های مدیریتی نوین ارائه کنند اما در سطح کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه همانند سایر نقاط دنیا، زنان و مردان به طور برابر از گستره و رشد کاربرد فناوری.های اطلاعات و ارتباطات برخوردار نشده.اند در این کشورها زنان همچنان با موانع و محدودیت.های نهادینه شده درگیر هستند.
  برای دیدن لینکها
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  کلیک کنید

  در این کشورها شکاف دیجیتالی جنسیتی سبب شده که زنان معمولا از سطح سواد کامپیوتری نازلتری برخوردار باشند و عدم آموزش، فقر و دسترسی نامناسب زنان به تکنولوژی ها باعث شده تا زنان به نسبت کمتری از ابزارهای ارتباطی و فناوری اطلاعات استفاده کنند اما شکی نیست که هرگاه زنان به آموزش و امکان دسترسی دست پیدا کرده.اند شاهد آن بوده.ایم که از کامپیوترها برای آموزش خود استفاده کرده.اند، با دیگران شبکه.هایی را تشکیل داده، فرصت.های شغلی و اقتصادی برای خود و سایر زنان بوجود آورده.اند و دیگران را در معلومات خود شریک کرده.اند.
  برای دیدن لینکها
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  کلیک کنید

  کارشناسان معتقدند که توانایی فناوری.های اطلاعات و ارتباطات در توانمندسازی زنان از طریق آموزش بهتر و ارتباطات گسترده و در جهت تولید درآمد شخصی نباید دست کم گرفته شود و ICT اشکال جدیدی از ارتباطات را بوجود می.آورد که می.تواند زنان را از موقعیتهای اجتماعی گذشته جداساخته و فرصت.های نوینی برای اشتغال آنان در مشاغلی فراهم کند که مستلزم مهارت.های جدید است.

  فناوری.های اطلاعات و ارتباطات می.تواند همچنین برای زنانی که مسئولیت مراقبت از کودکان را دارند یا آنان که دور از مراکز شهری سکونت دارند مزایای زیادی به.همراه داشته باشد و برای مثال برای آنان فرصت کار از منزل یا به عبارت دیگر دورکاری را فراهم آورد.

  فناوری.های جدید می.تواند برای زنانی هم که درگیر امور و فعالیت.های تجاری و اقتصادی هستند، امتیازاتی چون افزایش بهره وری، ارتقاء ظرفیت کاری، راههای ارتباطی بیشتر و صرفه جویی در زمان و هزینه.ها را به ارمغان آورد.

  دو سوم مشترکان جدید موبایل زنان هستند

  تازه ترین تحقیقات یکی از موسسات پژوهشی جهانی نشان می دهد که ارتباط قوی بین احساس خوشبختی زنان و دسترسی به تلفن همراه وجود دارد.
  برای دیدن لینکها
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  کلیک کنید
  کمپ mWomen براساس تحقیقات خود اعلام کرده است که 93 درصد زنان با موبایل احساس امنیت بیشتری دارند، 85 درصد از زنان با موبایل احساس استقلال بیشتری دارند و 41 درصد از زنان از وقتی که خودشان یک موبایل دارند، حقوق بیشتر و فرصت.های شغلی بهتری دریافت کرده.اند.

  این تحقیقات نشان می دهد که در سالهای اخیر زنان روستایی و اقشار کم.درآمد از دسترسی به موبایل بهره بیشتری برده.اند؛ در تمام کشورها، به طور متوسط زنان 21 درصد کمتر از مردان احتمال دارد که یک موبایل داشته باشد و این رقم برای زنان جنوب صحرای آفریقا به 23 درصد، برای زنان خاورمیانه به 24 درصد و برای زنان آسیای جنوبی به 37 درصد افزایش یافته است.

  براین اساس همچنین مشخص شده است که در 5 سال آینده دوسوم مشترکان جدید موبایل زنان باشند.

  موضوعات مشابه:
  ویرایش توسط idbiid_mehdi : 2011_07_04 در ساعت 17:55
  سه چیز در زندگی قابل برگشت نیستند:زمان; گفتار; موقعیت.
  ______________________________________________
  با رعایت قوانین ما را در پیشرفت سایت یاری کنید.
  کردGSM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
">
آمارهای جدید استفاده زنان از موبایل + عکس
Google

فقط در كرد جي اس ام
در كل اينترنت
درباره ما

انجمن كُـرد جي اس ام سايتي با عنوان مرجع تعميركاران موبايل فعاليت خودرا از 1389 آغاز و برنامه هاي تلفن همراه،آپديتها، فايل فلش و نرم افزارکامپيوتر بالينك مستقيم ارائه مينمايد. مديريت كُــرد جي اس ام منتظر دريافت نظرات و پيشنهادات سازنده ي شماست...

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
کانال سروش سایت