کاربری
کاربر گرامی به Kurd Gsm|انجمن موبایل كُـورد جي اس ام خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: مثلث برموداي ايران کجاست؟

 1. #1
  مثلث برموداي ايران کجاست؟

  مثلث برموداي ايران کجاست؟ مثلث برموداي ايران کجاست؟ مثلث برموداي ايران کجاست؟ مثلث برموداي ايران کجاست؟ مثلث برموداي ايران کجاست؟ مثلث برموداي ايران کجاست؟ مدیریت سایت (خاني)


  تاریخ عضویت
  _February_2011
  محل سکونت
  کرمانشاه
  نوشته ها
  33,970
  تشکر
  13,967
  تشکر شده 51,309 بار در 17,895 ارسال
  سیستم عامل و مرورگر
  ميزان امتياز
  4075
  Array

  مثلث برموداي ايران کجاست؟

  تاکنون نام ریگ.جن به گوشتان خورده است؟! همان. کویر ترسناکی که مردم محلی معتقدند محل زندگی ارواح و اجنه است و هر انسانی از آنجا عبور کند گرفتار ارواح می.شود و قطعا جان سالم به در نمی.برد.
  شاید این باور بومی.ها هم نشات گرفته از اتفاقاتی باشد که پیش از آن به وقوع پیوسته، مثلا سوارانی که بی.گدار به منطقه رفته.اند و دیگر هیچ اثری از آنها پیدا نشده است. ریگ.جن گستره.ای از شنزارهای روان است، تا چشم کار می.کند نمک است و ماسه و در بعضی مناطق باتلاق؛ باتلاق.هایی که اگر شناختی از محل آنها نداشته باشید قطعا گرفتار شده و به جرگه همان آدم.هایی می.پیوندید که گرفتار روح و جن شده.اند(!)
  فرو رفتن در گل و لجن در ریگ جن شاید یکی از خطرناک.ترین اتفاقاتی باشد که ممکن است گریبانگیر مسافران، البته مسافران ناوارد شود و آنها را به کام مرگ بکشاند. سال.های متمادی هیچ.کس جرات آنکه به ریگ جن سفر و راز این کویر اسرارآمیز را کشف کند، نداشت یا اگر حتی جراتش را هم داشت به دلیل ناآشنایی با منطقه در راه می.ماند.
  شکست طلسم!
  سون.هدین در سال 1900 ریگ.جن را کشف کرد و بعد از آن هم آلفونز گابریل در سال 1930 از نزدیکی آن گذر کرد. اما عبور از آن همچنان برای کویرنوردان به صورت یک رویا باقی ماند تا اینکه بالاخره در سال 1997 طلسم ریگ.جن توسط علی پارسا، کویرشناس مقیم آمریکا شکسته شد.
  وی به همراه میرانزاده، رئیس پارک ملی کویر وقت با هواپیما بر فراز ریگ.جن رفتند تا ثابت کنند که هیچ.چیز شگفتی در ریگ.جن وجود ندارد.
  علی پارسا در خاطرات خود درباره آشنایی اولیه.اش با ریگ.جن می.نویسد: در یکی از سفرهایی که زمان دانش.آموزی به کویر مرکزی داشتم در نقشه.ای به ریگ.جن برخوردم. نامش اسرارآمیز به نظر می.آمد. تصمیم گرفتم به آنجا بروم و این سفر همزمان شد با انقلاب اسلامی ایران. سال.ها بعد در 1996 این رویا با سفر به پارک ملی کویر دوباره به سراغم آمد.
  من، دوستانم و میرانزاده، رئیس پارک ملی کویر تصمیم گرفتیم که از فراز ریگ.جن با هواپیما عبور کنیم تا به خودمان ثابت کنیم در مسیر. چیز عجیبی نیست؛ فقط نمک، ماسه و تپه است.
  نخستین امر شگفتی که در ریگ.جن با آن مواجه شدیم گودالی تازه به وجود آمده بود. داخل گودال یک فضای آبی دیده می.شد که آب شور بود. اطراف آن نمک کریستال شده به رنگ سفید دیده می.شد و اطراف آن به رنگ قهوه.ای بود که مشخص بود در اثر فشار، خاک آن پخش شده است. اما علی پارسا برای نخستین.بار در نوامبر 1997 با ماشین وارد ریگ.جن شد و بعد از آن بسیاری از کویرنوردان از برخی بخش.های ریگ.جن گذشتند. البته با تجهیزات کامل نه گرفتار روح شده و نه جن زده شدند.
  موقعیت جغرافیایی
  گسترش ریگ.جن از شمال شرق به جنوب غرب است. این منطقه در شمال شرق به کوه گوگرد و منطقه معلمان، از جنوب به انارک، از شرق به ناحیه جندق و از سمت غرب به پارک ملی کویر منتهی می.شود.
  بهترین مسیر دستیابی به ریگ.جن بخش شمال شرق پارک ملی کویراست، یعنی جاده سنگفرش ملک آباد که البته داخل مرز پارک است که زیر نظر سازمان حفاظت محیط.زیست اداره می.شود و گرفتن مجوز بسیار سخت است، به.خاطر همین بهترین مسیر برای ورود به ریگ.جن است که دقیقا در نقطه مقابل یعنی در بخش شرقی پارک قرار دارد.
  از تهران تا جندق حدود 170 کیلومتر راه است. البته قبل از حرکت چند نکته بسیار جدی و مهم را مدنظر قرار دهید. مهم.ترین مساله اینکه اگر تا به حال کویر نوردی نکرده اید و به اصطلاح حرفه.ای نیستید، برای نخستین تجربه به هیچ.عنوان ریگ.جن را برنگزنید که در این صورت رفتنتان با خودتان است و برگشتنتان با تقدیر. حتی اگر هم حرفه.ای هستید حتما گروهی به این منطقه سفر کنید. بهترین وسیله برای سفر به کویر جیپ..های سبک وزن است، نقشه را فراموش نکنید.
  اگر gps(وسیله ثبت نقاط جغرافیایی و در واقع یک راهنمای الکترونیک ماهواره.ای است) دارید که چه بهتر و از آنجایی که سفر به ریگ.جن حرکتی نوین و بسیار مشکل است و در نتیجه نقشه دقیقی از آن در دسترس نیست، می.توانید با استفاده از gps و ثبت نقاط، میزان دقت نقشه.هایتان را بررسي کنید.
  مسیر پیشنهادی
  اگر از مسیر جندق به طرف ریگ.جن می.روید پس از طی مسیری پر پیچ و خم وارد یک رودخانه خشک و عریض می.شوید، بعد از عبور از رودخانه تا چشم کار می.کند کوه.ها و تپه.های ماسه.ای است. بخشی از منطقه نسبتا مسطح.تر است و تپه.ها کوچک.تر.
  بنابراین عبور از آن نسبتا آسان به نظر می.رسد ولی با کمی پیشروی با کم شدن ارتفاع به اراضی باتلاقی می.رسید که اینجا تقریبا جنوب منطقه است. اصرار برای عبور از این اراضی باتلاقی بی.فایده است. بنابراین بهتر است از سمت شمال غربی به حرکتتان ادامه دهید.
  آخرین کوه.هایی که 2300 متر ارتفاع دارند به بخش شمالی ریگ.جن می.رسند. از اینجا کوه دماوند را هم می.توانید ببینید.
  با ادامه این مسیر به پارک ملی کویر می.رسید، البته بعد از گذر از رودخانه خشک نخجیر و پارک ملی کویر، نقطه پایانی است که شما را به پاسگاه ملک.آباد ورامین و تهران می.رساند و تا اینجا بیش از هزار کیلومتر مسیر را در کویر درنوردیده.اید.
  آسمان زیبای ريگ جن
  همه این سختی.ها و بالا و پایین.ها یک طرف و آسمان پرستاره شب.های ریگ.جن هم یک طرف. خوابیدن روی شن.های روان روی تپه.ای بلند و چشم دوختن به آسمانی که حتی یک نقطه سیاه ندارد و شهاب.سنگ.هایی که هرازگاهی مثل تیر فرشتگان حافظ زمین که شیاطین را از نزدیک شدن به زمین باز می.دارند، تمام خستگی. روزانه و در شن و باتلاق فرو رفتن را از تن می.زداید، بویژه اگر در کیسه خواب باشی و همان.طور که به آسمان چشم دوخته.ای، بخوابی.
  تنوع.زیستی
  ناحیه وسیعی از ریگ.جن فاقد پوشش گیاهی و پراکندگی جانوری است، هنوز از وضعیت پوشش گیاهی و حیات وحش این منطقه اطلاعاتی در دست نیست. ولی در حواشی آن یعنی هموار سینه.کوه در دهانه چاه گرگ و دهانه ظلمات و همین.طور دامنه.های کافر کوه وجود جبیر و گورخر ایرانی گزارش شده است.
  به گزارش روزنامه وطن امروز، کمال عباس.نژاد یکی از طراحان قدیمی و بنام برای نخستین بار پای در ریگ جن گذاشت، وی جزئیات را اینچنین تشریح می.کند:
  در سال 1375 هنگام نقشه برداری و مسیریابی برای یکی از مسابقات رالی بین.المللی فکر عبور از ریگ جن در ذهن من خطور كرد و به دنبال آن در نخستین ملاقاتی که با میرانزاده، مسؤول وقت پارک ملی کویر داشتم و پاسخ ایشان به پاره.ای از ابهامات ذهنی پیرامون منطقه با شدت بیشتری مساله را دنبال کردم و تا آنجایی که به خاطر دارم ایشان گفتند باید در این سفر تدارکات مناسب داشته باشید و حتی اگر با 3 دستگاه جیپ به آنجا می.روید باید آمادگی كامل را داشته باشید، یک جیپ را در صحرا بگذارید.

  موضوعات مشابه:
  کاربر زیر به خاطر ارسال مفید KORD GSM از ایشان تشکر کرده است: سفیر (2015_07_27)


  خريد اشتراك انجمن


  کد PHP:
  http://www.kord-gsm.ir/payments.php 
  شماره حسابهاي كرد جي اس ام


  کد PHP:
  http://www.kord-gsm.ir/thread19121.html 

  ارتباط با ما از طریق تلگرام

  کانال

  کد PHP:
  https://telegram.me/kordgsm 

  ادمین
  کد:
  username:@gsmkord


 2. #2
  مثلث برموداي ايران کجاست؟

  مثلث برموداي ايران کجاست؟ مثلث برموداي ايران کجاست؟ مثلث برموداي ايران کجاست؟ مثلث برموداي ايران کجاست؟ مثلث برموداي ايران کجاست؟ مثلث برموداي ايران کجاست؟ مدیریت سایت (خاني)


  تاریخ عضویت
  _February_2011
  محل سکونت
  کرمانشاه
  نوشته ها
  33,970
  تشکر
  13,967
  تشکر شده 51,309 بار در 17,895 ارسال
  Threadstarter
  سیستم عامل و مرورگر
  ميزان امتياز
  4075
  Array
  مثلث برمودا واقعا یک مثلث نیست، بلکه شباهت بیشتری بیضوی (و شاید هم دایره.ای بزرگ) دارد که در روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع است. راس آن نزدیک برمودا و قسمت انحنای آن از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و از پورتوریکو گذشته ، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از میان دریای سارگاسو عبور کرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. طول جغرافیایی در قسمت غرب مثلث برمودا 80 درجه است، بر روی خطی که شمال حقیقی و شمال مقناطیسی بر یکدیگر منطبق می.گردند. در این نقطه هیچ انحرافی در قطب نما محاسبه نمی.شود.
  وینسنت گادیس که مثلث برمودا را نامگذاری کرده، آن را به صورت زیر توصیف می.کند: « یک خط از فلوریدا تا برمودا ، دیگری از برمودا تا پورتویکو می.گذرد و سومین خط از میان باهاما به فلوریدا بر می.گردد. »
  این محل فتنه.انگیز و تقریبا باور نکردنی اسرار غیر قابل توصیف جهان را به خود اختصاص داده است. مثلث برمودا نامش را در نتیجه ناپدید شدن 6 طیاره ای نیروی دریایی همراه با تمام سرنشینان آنها در پنجم دسامبر 1945 کسب کرد. 5 فروند از این طیاره ها به دنبال اجرای ماموریتی عادی و آموزشی ، در منطقه مثلث ، پرواز می.کردند که با ارسال پیامهایی عجیبی درخواست کمک کردند. طیاره ای ششم برای انجام عملیات نجات ، به هوا برخاست اما بعد از 23 ثانیه پرواز ناگهان از صفحه رادار محو شد که هر شش طیاره به طرز فوق.العاده مشکوکی مفقود شدند.
  آخرین پیامهای مخابره شده آنها با برج مراقبت حاکی از وضعیت غیر عادی ، عدم روئیت خشکی ، از کار افتادن قطب نماها یا چرخش سریع عقربه آنها و اطمینان نداشتن از موقعیتشان بود. این در حالی بود که شرایط جوی برای پرواز مساعد بود و پیلوتان(خلبانان) و دیگر سرنشینان افرادی با تجربه و ورزیده بودند. با وجود مدتها جستجو هیچ اثری از قطعه شکسته ، لکه روغن ، آثاری از اجسام شناور ، خدمه یا تجمع مشکوکی از کوسه.ها دیده نشد. هیچ حادثه.ای چه قبل و چه بعد از آن ، تا این حد حیرت.آورتر از ناپدید شدن دسته جمعی طیاره های مذکور نبوده است. در حوادثی مشابه در این منطقه .قایقها و کشتیهایی مفقود شده.اند (قربانیان مثلث برمودا)، در برخی موارد هم فقط خدمه و سرنشینان ناپدید گشته.اند.
  به مرور زمان سیل شایعات در باره این منطقه قوت گرفت. شایعاتی از قبیل وجود یک هیولای عظیم الجثه در انجا، وجو معبری به جان دیگر، وجود یک نیروی مقناطیسی قوی در انجا و .... که اکثرا زائده تخیل مردم و منجمله روزنامه.نگاران بود.
  تا این که فکر کنم یک سال پیش بود که در اخبار اعلام شد که دانشمندان پی به دلیل علمی ناپدید شدن کشتی ها در مثلث برمودا پی بردند. انها با عکسبرداری هوایی و ماهواره ای از منطقه پی به وجود گسلها و دهانههایی آتشفشانی بزرگی در منطقه بردند که از آنها گاز متان بیرون می.آمد.
  جریان این گاز مکررا از دهانه این آتشفشان های ادامه داشته و موجب به ساطع شدن گاز از کف آب می.شود. سقوط طیاره ها هم احتمالا به علت وجود گاز متان به نسبت زیاد در هوای اطراف طیاره بوده و باعث توهم خلبان می.شود. و موجب بیهوشی و یا گاه مرگ او می.گردد. شاهد این مدعا هم وجود کف سفید رنگ در ساحل بر اثر خروج کف های متان است که خلبانها بارها به آن اشاره کردند.
  اين مثلث برمودا هنوز يک راز بزرگ گاز متان و آتشفشان ممکن است باشد اما علت اصلي نيست. هنوز کسي نتوانسته انجا را ببيند تصاوير ماهواره اي هم منطقه اي مثلث شکلي را نشان ميدهد که تقريبا به صورت يک خشکي است که وسط ان يک حالتي مانند گرداب بشدت عظيم وجود دارد. منطقه وحشت
  همه روزه طیاره های متعددی بر فراز مثلث برمودا پرواز می.کنند. کشتیهای بزرگ و کوچک در آبهای آن در حال ترددند و افراد زیادی برای بازدید ، به این منطقه مسافرت می.کنند، بدون آنکه اتفاقی بیفتد. از طرف دیگر ، در دریاها و اقیانوسها در سراسر دنیا ، کشتیها و طیاره های زیادی مفقود شده و می.شوند. پس چرا فقط مثلث برمودا از بقیه مناطق تفکیک شده است. علت این است که اولا هیچ امیدی برای یافتن حتی اثر و نشانه.ای وجود ندارد. ثانیا در هیچ منطقه دیگر چنین ناپدید شدنهای بی دلیل ، بی شمار و نامعلوم روی نداده است و به این خوبی ثبت نشده است.
  علل فرضی طبیعی
  توضیحات و علل فرضی مختلفی درباره حوادث مثلث برمودا ارائه شده است که معمول.ترین فرضیات بر اساس مرگ غیر طبیعی (زیرا هیچ جسدی تا کنون بدست نیامده است.) بنا شده است. این توضیحات عبارتند از:
  جزر و مد ناگهانی دریا در نتیجه زلزله در اعماق دریا ، وزش بادهای مخرب و اختلالات جوی ، گویهای آتشفشان که موجب انفجار هواپیماها می.شود، گرفتار آمدن در جاذبه یک گرداب یا گردباد که باعث سقوط و انهدام هواپیماها یا انحراف مسیر کشتیها و مفقود شدن آنها در آب می.شود، تحت تاثیر نیرویی مقناطیسی قرار گرفتن و اختلالات امواج الکترومقناطیسی، ولی این دلایل توجیه قابل قبولی برای ناپدید شدن هواپیماها و کشتیهای متعدد در یک منطقه نیست.
  علل فرضی غیر طبیعی
  دستگیری و ربوده شدن به وسیله زیردریایی یا بشقاب پرنده.هایی متعلق به کراتی دیگر که برای تحقیق درباره حیات و زندگی باستان و حال انسانها به کره زمین آمده.اند، می.تواند علتی غیر طبیعی برای توجیه وقایع باشد.
  یکی از عجیب.ترین پیشنهادات در این مورد بوسیله ادگار کایس ، پیشگو و روانکاو و حکیم در دهه پنجم قرن بیست ، ارائه شده است. به عقیده وی قرنها قبل از کشف اشعه لیزر ، بومیان سواحل اقیانوس اطلس از کریستال به عنوان یک منبع انرژی و قدرت استفاده می.کردند. به نظر کاین نوعی نیروی شیطانی القا شده از سوی آنها ، در عمق یک مایلی در قسمت غرب اندروس غرق شده که هنوز در برخی مواقع باعث از کار انداختن ابزار و وسایل الکتریکی کشتیها ، طیاره ها و در نهایت نابودی آنها می.گردد.
  ام. ک. جساپ که یک فضانورد ، منجم و متخصص کره ماه است، در کتابش به نام « در مورد بشقاب پرنده.ها » ابزار می.دارد که ناپدید شدن کشتیهای مشهور در مثلث برمودا ، به وسیله اجسام پرنده صورت گرفته است. وی مفقود شدن خدمه آنها را نیز به اجسام مزبور ربط می.دهد. به عقیده جساپ یوفوها هر چه هستند، حوزه مقناطیسی موقتی ایجاد می.کنند که دارای طرحی یونیزه شده است و می.تواند باعث متلاشی شدن یا ناپدید شدن طیاره هاو کشتیها گردد. او روی این سوال کار می.کرد که چگونه نیروی مقناطیسی کنترل شده و می.تواند باعث نامرئی شدن گردد. نظریه میدان واحد انیشتین او را مجذوب کرده بود. جساپ هر دو اینها را کلیدی می.دانست برای ظهور و محو شدن ناگهانی بشقاب پرنده.ها و ناپدید شدن کشتیها و هواپیماها. ولی مرگ امکان ادامه فعالیت و نتیجه گیری را از جساپ گرفت و تحقیقاتش نیمه تمام ماند.
  گذشته و آینده برمودا
  به نظر می.رسد که این منطقه طی زمانهای متمادی گذشته نیز در افسانه.ها به منزله مکانی ترسناک وجود داشته و حتی خیلی قبل از تاریخ کشف آن و بعد از آن تاریخ تا صدها سال با عناوین «دریایی از مقبره.ها» ، «مثلث شیطان» ، «مثلث مرگ» ، «دریای بدبختی» ، «گورستان آتلانتیک» نامیده می.شده است.
  شومی و بدشگونی مثلث برمودا حتی در عصر فضا نیز باعث تعجب انسانهایی چون کریستف کلمب و فضانوردان آپولو 13 که یکی کاشف در زمین و دیگری در فضا است، شده است.

  کاربر زیر به خاطر ارسال مفید KORD GSM از ایشان تشکر کرده است: سفیر (2015_07_27)


  خريد اشتراك انجمن


  کد PHP:
  http://www.kord-gsm.ir/payments.php 
  شماره حسابهاي كرد جي اس ام


  کد PHP:
  http://www.kord-gsm.ir/thread19121.html 

  ارتباط با ما از طریق تلگرام

  کانال

  کد PHP:
  https://telegram.me/kordgsm 

  ادمین
  کد:
  username:@gsmkord


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
">
مثلث برموداي ايران کجاست؟
Google

فقط در كرد جي اس ام
در كل اينترنت
درباره ما

انجمن كُـرد جي اس ام سايتي با عنوان مرجع تعميركاران موبايل فعاليت خودرا از 1389 آغاز و برنامه هاي تلفن همراه،آپديتها، فايل فلش و نرم افزارکامپيوتر بالينك مستقيم ارائه مينمايد. مديريت كُــرد جي اس ام منتظر دريافت نظرات و پيشنهادات سازنده ي شماست...

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
کانال سروش سایت