به گزارش فارنت و بنا بر نتایج آخرین تحقیقات محققان دانشگاه لس.آنجلس، امکان ذخیره انرژی نور در ال.سی.دی ها و تبدیل آن به انرژی الکتریکی در آینده.ای نزدیک میسر خواهد شد.

بنا بر گزارش گیزمودو برگه برنده این فناوری، لایه پوششی است که “فتوولتائیک پلاریزه” نامیده می.شود و ترکیبی از توانایی.های پنل باطری خورشیدی و سلول.های نمایشگر ال.سی.دی را داراست. نکته بسیار جالب اینجاست که این ال.سی.دی.ها حتی از نور خود نیز می.توانند تغذیه کنند.

بیشترین مصرف.کننده انرژی باطری در لپ.تاپ.ها و و دیگر وسایل الکتریکی مشابه، ال.سی.دی آنهاست اما بنا به گفته محققان دانشگاه لس.آنجلس، با استفاده از این فناوری، مصرف باطری از طریق ال.سی.دی.ها بسیار کاهش یافته و در نتیجه طول عمر باطری.ها افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

پیش.تر از این، تجربه.هایی در این زمینه صورت گرفته بود، از جمله این تجارب می.توان به قرار دادن سلول.های باطری خورشیدی در قاب ال.سی.دی.ها و استفاده از انرژی جنبشی اشاره کرد.

ینگ از پرفسورهای دانشگاه لس.آنجلس و تیم محققان این پرونده با بزرگ برشمردن این اختراع می.گوید: “به اعتقاد من این اختراع تحول عظیمی در دنیای ال.سی.دی.ها ایجاد خواهد کرد. بعلاوه این پلاریزه.ها می.توانند به عنوان یک شارژر استفاده شوند. چه با نور داخلی و مصنوعی و چه با نور خارجی. پس به زودی می.توانید آیفون.های خود را در ساحل شارژ کنید.

این اختراع شاید بتواند تحولی عظیم در دنیای نمایشگرها ایجاد کند. تصور کنید تلویزیون ال.سی.دی شما هنگام خاموش بودن، بتواند از طریق نور خانه در خود انرژی ذخیره کند. فکر می.کنم برای ما که با هدفمندی یارانه ها درگیر هستیم این اختراع کارایی بسیار بیشتری خواهد داشت تا دوستانِ ساکن در ینگه دینا و در لس.آنجلس!


موضوعات مشابه: