شرکت HP که با خرید شرکت Palm وارد دنیای تلفن.همراه شده بود و تلاش فراوان بر تولید گوشی.های هوشمند و رایانه.های لوحی مبتنی بر سیستم.عامل webOS داشت، به صورت رسمی اعلام کرد که خط تولید محصولات خود مبتنی بر این سیستم.عامل را متوقف می.کند.

به گزارش ایستنا این شرکت بزرگ با انتشار گزارش وضعیت مالی خود برای فصل سوم سال جاری میلادی توضیح داد تولید دستگاه.های الکترونیکی همراه مبتنی بر سیستم.عامل webOS، به.خصوص رایانه لوحی TouchPad و گوشی.های برپایه webOS را متوقف می.کند.

به گفته شرکت HP، این دستگاه.های الکترونیکی همراه موفق نشدند اهداف مالی از پیش تعیین شده را محقق سازند و به حد کفایت کاربران را به سمت خود جذب کنند. به عبارت دیگر، شرکت HP موفق نشده است به اندازه کافی دستگاه.های مبتنی بر سیستم.عامل webOS را به فروش برساند که گفته می.شود این اتفاق به دلیل نبودن ابزارهای جانبی کافی برای این سیستم.عامل رخ داده است.

این سیستم.عامل که ظاهر بسیار زیبایی دارد در چاپگرها و دستگاه.های الکترونیکی ویژه اتومبیل به حیات خود ادامه خواهد داد. به هر حال، با توجه به اینکه HP امتیاز استفاده از این سیستم.عامل را با امید به تولید نسل جدید دستگاه.های الکترونیکی همراه در اختیار گرفته بود، این هدف به انجام نرسید.موضوعات مشابه: