به تازگی نرم افزاری برای گوشی های هوشمند ارایه شده که امکان مدیریت بیماری را برای افراد مبتلا به دیابت فراهم می کند.
به گزارش اخبار خارجی موبنا، نرم افزار جدید برای کمک به بیماران دیابتی WellDoc نام دارد و به آنها کمک می کند تا هنگام بتوانند با اندازه گیری میزان قند خون خود، از بالا رفتن آن جلوگیری کنند.
محققان دانشگاه مریلند در ابتدا به بررسی بیمارانی که به نوعی از دیابت مبتلا بودند پرداخته و اقدام به پیگیری و آزمایش میزان قند خون آنها کردند.
سیستم مدیریت دیابت WellDoc، از بیماران سوال می کند که آیا دارویی مصرف کرده اند و با برنامه زمانی مشخص از آنها در خواست می کند که میزان افزایش یا کاهش قند خون و تغییرات را به سرعت بررسی کنند.
در نتیجه به آنها آموزش می دهد که میزان قند خون را در سطح پایینی نگه دارند.
بررسی ها نشان داده که پزشکان و بیماران می توانند به طور مقرون به صرفه ای از ابزارهای بهداشتی موبایلی برای ارتقای سطح مراقبتی بیماری و اندازه گیری گلوکز خونشان استفاده کنند.
البته نتایج این تحقیقات تا ماه سپتامبر در نشریه مراقبت های دیابت منتشر نخواهد شد اما نتایج این آزمایش ها موفقیت آمیز بوده است.
تاکنون چندین نرم افزار مربوط به دیابت بر روی فروشگاه های آنلاین ارایه شده که از میان آنها می توان به "Diabetes Pilot" که میزان انسولین و گلوکز خون را ثبت می کند اما هیچ گونه پیشنهادی برای بیمار ندارد، اشاره کرد.

منبع :ماهنامه خبر


موضوعات مشابه: