مایکروسافت با تنظیم شکایتی علیه موتورولا و ارایه آن به کمیسیون تجارت بین الملل خواستار ممنوعیت عرضه گوشی های موتورولا در آمریکا شده است.
به گزارش اخبار خارجی موبنا، مایکروسافت در شکایت نامه خود متذکر شده که موتورولا به هفت امتیاز انحصاری این شرکت تجاوز کرده است.
دیوید هاوارد، قائم مقام شرکت مایکروسافت می گوید: موتورولا به امتیازهای ما تجاوز کرده و ما به رای کمیسیون تجارت بین الملل به نفع خودمان دلگرم هستیم.
اما ظاهرا این دو غول بزرگ فناوری در یک جنگ بزرگ تر میان ویندوز فون و آندرویید هستند و هر دو نگران از دست دادن بازارهای نوظهورند.
بر اساس این گزارش، اگر مایکروسافت نتواند سهم خود را از بازار بیشتر کند در برابر گوگل سهم زیادی را از دست خواهد داد. البته نگرانی مایکروسافت از خرید 5/12 میلیارد دلاری موتورولا توسط گوگل است، چنانچه هم اکنون که غول جستجو را در حال ادغام با یک شرکت سخت افزاری می بیند کمی احساس خطر کرده و احتمال می دهد که موقعیت ویندوز فون به خطر بیفتد.
در مقابل اگر موتورولا هم نتواند در این جدال پیروز شود نتیجه آن ممنوعیت فروش گوشی هایش در امریکا خواهد بود که به این ترتیب یکی از بازارهای مهمش را از دست خواهد داد.

منبع :ماهنامه خبر


موضوعات مشابه: