نوکیا به تازگی از سرویس تبدیل صوت به متن برای گوشی های هوشمندی که قرار است بر پایه سیستم عامل ویندوز فون هفت ساخته شوند رونمایی کرد.
به گزارش اخبار خارجی موبنا، سرویس تبدیل صوت به متنی که قرار است برای گوشی های نوکیا ارایه شود قابلیت تشخیص صدا را دارد و به کاربران امکان می دهد که پیام ها را به شکل شفاهی بخوانند و ارسال کنند.
هنوز تاریخ دقیق عرضه نخستین گوشی ویندوزی نوکیا مشخص نشده است اما شنیده ها حاکی است که این گوشی ها ماه آینده رونمایی می شود.
به گفته کریس وبر، مدیر نوکیا در آمریکا، سرویس تبدیل صوت به متن برای کاربرانی ارایه شده که هنگام رانندگی عادت به استفاده از تلفن همراهشان دارند. بنابراین مجبور نیستند صفحه گوشی را لمس کنند یا هنگام تایپ مراقب باشند. با این روش کاربران می توانند پیام هایشان را گوش کنند، ارسال کنند یا پیام های اشتباهی را حذف کنند.
وی معتقد است با ارایه چنین سرویس هایی کاربران به خرید گوشی های هوشمند بیشتر تشویق می شوند و به این شکل نوکیا همچنان به افزایش سهم خود در بازار ادامه خواهد داد.
از آنجا که نوکیا به تازگی میزان سهمش در بازار گوشی های هوشمند کاهش یافته قصد دارد پس از عرضه گوشی های ویندوزی، بیشتر بر روی ارایه نرم افزارها متمرکز شود.
به گفته مدیر نوکیا در آمریکا، فناوری تبدیل صوت به متن با گوشی هایی که به نرم افزار ویندوز مانگو مجهز باشند سازگار خواهد بود.

منبع :ماهنامه خبر


موضوعات مشابه: