دوسوم جمعیت کاربران وب در جهان توقع دارند وب.سایت.ها در تلفن همراهشان طی سه ثانیه و حتی کمتر بارگذاری شود و اگر یک صفحه وب طی پنج ثانیه بارگذاری نشود، حدود سه.چهارم کاربران تلفن همراه آن را رها می.کنند.

مطالعاتی که اخیرا توسط مراکز تحقیقاتی انجام شد نشان می.دهد جمعیت موبایل.ها از تعداد مردم کره زمین فراتر می.رود و این در حالی است که انتظارات کاربران تلفن همراه کمتر برآورده می.شود.
71
درصد از جمعیت کل کاربران موبایل انتظار دارند وب.سایت.ها مانند کامپیوتر با سرعت بالایی بارگذاری شوند.
در این میان نکاتی هستند که رعایت کردن آنها به کاربران کمک می.کند تا سرعت گوشی.های نوکیای خود را بالا ببرند.
از میان این نکات می توان به ارسال پیام اشاره کرد چرا که پیام.ها در کارت حافظه گوشی ذخیره می شوند.
تصاویر پس.زمینه زنده قدرت پردازشگر را تضعیف می.کنند.
اگر از همه برنامه.های نصب شده در تلفن همراه استفاده نمی.شود و مانند گردوغبار تلفن همراه را پوشانده.اند، بهتر است حذف شوند، زیرا تنها حافظه با ارزش تلفن همراه را اشغال می.کنند.
کاربران ممکن است تصاویر یا ویدئوهای زیادی را در گوشی خود ذخیره کنند؛ حتی بدون اینکه آنها را بشناسند که در این حال می.توان آنها را در یک حافظه خارجی یا اکسترنال و یا در حافظه لپ.تاپ ذخیره کرد و مهم.تر از همه در شبکه.های اجتماعی با دیگران به اشتراک گذاشت.
چندوظیفگی یا اجرای چند برنامه با هم قابلیت بسیار سودمندی در تلفن همراه است، اما ممکن است باعث کند شدن گوشی و روند اجرای برنامه.ها شود.
یکی از نکات مفید پاک کردن حافظه Cashe مرورگر به صورت مرتب است. به جای این کار می.توان از برنامه.هایی نظیر NetQin Mobile Guard v3.0 نیز استفاده کرد. این برنامه به کاربر امکان می.دهد تا فایل.های به.دردنخور حذف شوند و گوشی از بدافزارها در امان بماند.
کاربران همیشه ایمیل.هایشان را چک می.کنند، اما برای پاک کردن آنها فرصت کافی ندارند. بهتر است در قمست تنظیمات ایمیل، تعداد ایمیل.ها محدود شوند.
این تغییر اگر چه کم است، اما می.تواند سرعت گوشی را ارتقا دهد. با استفاده از یک برنامه می.توان سرعت بیتی MP3 را به کم یا متوسط کاهش داد تا فضای بیشتری ذخیره شود.
با عمل به این نکات و ترفندها فضای بیشتری در گوشی ذخیره می.شود و سرعت آن افزایش پیدا می.کند.
منبع خبر : موبنا


موضوعات مشابه: