[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  بسیاری از کاربران موبایل به دنبال گوشی هایی هستند که علاوه بر ویژگی های پیشرفته متعدد ، دارای طراحی زیبا نیز باشند . سازندگان گوشی اغلب در زمینه طراحی و یا امکانات و قابلیت های آن فعالیت می کنند و اخیرا بعضی کمپانی ها توانستند کارایی و طراحی زیبا را در یک گوشی ادغام کنند . مدل 7900Prism نوکیا دارای طراحی جذاب و ویژگی های پیشرفته است و شباهت زیادی به نوکیا 7500 دارد . این مدل با قاب آلمینیومی شیک و باریک خود توجه کاربران جوان را جلب می کند .
  مزایا :

  • طراحی زیبا
  • سرعت زیاد منو
  • مرورگر اینترنتی مناسب
  • فرمان صوتی
  معایب :

  • کیفیت پایین دوربین
  • کلیدهای کوچک که استفاده از آنها آسان نیست
  • محل کارت حافظه ندارد
  طراحی :

  نوکیا 7900Prism دارای طراحی زیبایی است و روی قاب پشت و جلوی گوشی دارای خطوط منشور مانند است . در دست گرفتن گوشی و لمس قاب آلمینیومی آن لذت بخش است . ابعاد گوشی ۱۱۲ x ۴۵ x ۱۱.۳ میلی متر و وزن آن 101 گرم است . این گوشی از استحکام کافی برخوردار است . کل قاب جلو از شیشه دودی یک تکه ساخته شده است که دارای پوشش ضد انعکاسی است . این نوع شیشه در گوشی های رده بالا مانند مدل 8600Luna نیز مشاهده می شود . صفحه نمایش زیر این پوشش قرار دارد و صفحه کلید غیر فعال مشکی نیز با نمای کلی دستگاه متناسب است . اثر انگشت روی قاب جلوی گوشی باقی می ماند و کاربر مرتب باید آن را تمیز کند .


  نوکیا برای حفظ طراحی شیک و ساده گوشی هیچ کلید یا دکمه ای در کناره های 7900 قرار نداده است ، اگرچه زمانی که کاربر می خواهد دوربین را فعال کند یا صدای گوشی را افزایش دهد با مشکل روبرو می شود . کانکتور microUSB در قسمت بالای گوشی وجود دارد که برای وصل کردن شارژر ، کابل کامپیوتر و سایر لوازم جانبی از آن استفاده می شود . میکروفن در قسمت پایین گوشی مشاهده می شود .
  لنز دوربین و فلش LED در قسمت بالای قاب پشت وجود دارد که برای تناسب با طراحی کلی گوشی فلش به شکل مثلث است و لنز دوربین دارای حاشیه نقره ای به شکل لوزی می باشد . روی درب باتری نیز طراحی منشور مانند حک شده است . قاب پشت گوشی آلومینیومی است و فقط قسمت کوچکی در پایین آن از پلاستیک ساخته شده است . بلندگو در طرف راست دوربین قرار دارد که به شکل مثلث می باشد .
  درب باتری به آسانی با فشار دادن آن به طرف پایین جدا می شود . درب باتری در امتداد شیارهای دو طرف گوشی حرکت می کند . درب باتری تاحدودی روی بدنه گوشی را می پوشاند که موجب می شود گذاشتن و برداشتن آن آسان تر شود . زیر درب باتری نیز طراحی منشور مانند به رنگ صورتی مشاهده می شود که در گوشی های سری Prism وجود دارد . محل سیم کارت بالای محفظه باتری است . 7900Prism محل کارت حافظه ندارد . باتری گوشی از نوع Li-Ion است که توان آن 830 mAh می باشد و در حالت Stand by حداکثر 300 ساعت و در مکالمه مداوم تا 9 ساعت دوام می آورد .