[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]


  بنابر گزارش فروش تلفن های موبایل اروپای غربى از سوی موسسه IDC (بنیاد داده های
  جهانی)، آمار، رشد زیاد اندروید در فصل دوم مالی2011 را نشان می دهد. اعداد و ارقام حکایت از کاهش فروش گوشی های مختلف در این فصل و همچنین گسترش استقبال از اسمارتفون ها دارند. مقدار فروش گوشی های معمولی 29 درصد پایین آمده و به 20.4 میلیون عدد در فصل دوم 2011 رسیده. در همین حال فروش اسمارتفون ها 48 درصد گسترش داشته و به 21.8 میلیون عدد رسیده است. اما در کل نسبت به یک ساله گذشته، مجموع فروش تمامی گوشی ها 3 درصد کاهش داشته است.
  اگر به جدول بالا نگاه کنید، می بینید سامسونگ در صدر نشسته و با 33 درصد سهم در بازار حکم رانی می کند. رشد فروش سامسونگ نسبت به نیمه دوم سال قبل، 29 درصد بوده است. از طرف دیگر شرکت نوکیا سقوط شدید 44 درصدی را تجربه کرده ولی همچنان با 9 میلیون گوشی فروخته شده در مقام دوم است. شرکت اپل رشد مثبتی معادل 64 درصد نسبت به نیمه دوم سال قبل داشته و با فروش 4.6 میلیون نسخه ای مقام سوم را از آن خود کرده است. در حال حاضر 11 درصد سهام در اروپای غربى متعلق به اپل می باشد. در این بین HTC رشد فروش فوق العاده ای داشته و 121% فروش بیشتر، در مقام چهارم ایستاده است. در عین حال RIM سازنده بلک بری هم 15 درصد رشد نسبت به سال قبل تجربه کرده است.
  در کل به غیر از چهار شرکت: سامسونگ – اپل – اچ.تی.سی و RIM، سایز سازندگان تلفن همراه کاهش فروش داشته اند و بد ترین این کاهش هم متعلق به نوکیا است. ضمن این که باید توجه داشت در آمار جهانی وضعیت به همین ترتیب نیست و ممکن است تا حدی متفاوت باشد.
  فکر می کنید این افزایش یا کاهش فروش تا چه اندازه با عملکرد مثبت یا منفی سازندگان در ارتباط بوده است؟ چه پیش بینی هایی برای سال آینده دارید؟ نظر خود را بیان کنید.


  موضوعات مشابه: