وگل مصرانه از کاربران ایرانی پست الکترونیکی خود خواسته است تا رمز عبور جیمیل خود را تغییر دهند و در برخی از موارد این اصرار به اجبار تغییر پیدا کرده است.
در هفته گذشته موسسه هلندی DigiNotar اعلام کرد که ارتباطات آنلاین خصوصی برخی از کاربران اینترنت که به صورت عمده در ایران قرار دارند به وسیله یک گواهینامه جعلی SSL که باید توسط دیجی نوتار برای گوگل صادر شده است مورد حمله قرار گرفته تا شاید هکرها بتوانند به محتوای پست الکترونیکی برخی از کاربران دسترسی پیدا کنند.
[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]


 • گوگل مرورگر کروم را بلافاصله بعد از شناسایی گواهینامه جعلی جهت حمایت از کاربران ایرانی بروز کرد ولی همچنان اینترنت اکسپلورر مایکروسافت و مویلا فایرفاکس دارای خطر تهدید پذیری بالایی هستند.
  تیم جیمیل گوگل از کاربران ایرانی خواسته است که برای محافظت از ارتباطات خود اقدامات جدیتری انجام دهند هر چند سیستم.های داخلی گوگل به هیچ وجه تحت تاثیر این حملات قرار نگرفته است.
  در ویلاگ رسمی گوگل تیم جیمیل از کاربران ایرانی خواسته شده است که:
  -رمز عبور خود را به صورت فوری تغییر دهند (از
  برای دیدن لینکها
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  کلیک کنید
  اقدام کنید).
  -نگارش دوباره گزینه.های بازیابی حساب مانند آدرس ایمیل دوم ،شماره تلفن و سایر اطلاعات تا در مواقع لزوم بتوانند حساب کاربری خود را بازیابی کنند.
  -چک کردن دوباره وب سایت.ها و برنامه.های کاربردی که مجاز به دسترسی به حساب کاربری شما بوده و مسدود کردن وب سایت.هایی که مورد اعتماد نیستند.
  -بررسی دوباره تنظیمات جیمیل برای شناسایی آدرس های مشکوک
  کاربران عزیز هموطن می.توانند اطلاعات بیشتر را در
  برای دیدن لینکها
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  کلیک کنید
  مطالعه کنند.
  تیم فارنت به صورت اکید به کاربران عزیز توصیه می کند که هر چه زوتر نسبت به تغییر رمز عبور پست الکترونیکی خود اقدام کنند تا مورد سوء استفاده های بعدی قرار نکیرند هر چند خود گوگل این تغییر رمز را به صورت گزینه اجباری برای کاربران ایرانی درآورده است.

  موضوعات مشابه: