به دنبال انتشار برخی شایعات در روزهای اخیر،. "استیفِن ایلاپ"(Stephen Elop) مدیرعامل شرکت نوکیا در مصاحبه.ای جدید توضیح داد نخستین گوشی هوشمند ساخت این شرکت مجهز به سیستم.عامل Windows Phone در فصل چهارم سال جاری میلادی وارد بازار می.شود.

به گزارش ایستنا، او در این مصاحبه خاطرنشان کرد، عرضه این گوشی با نظمی که شرکت نوکیا در نظر گرفته است دنبال می.شود و کشورهای مختلف به ترتیب این گوشی را در اختیار می.گیرند.

این خبر در بازار جهانی تلفن همراه اهمیت زیادی دارد و شایعات منتشر شده در روز گذشته مبنی بر عرضه نخستین گوشی ویندوزی نوکیا در فصل نخست سال 2012 میلادی را نقض می.کند. با این وجود احتمال می.رود که در فصل پایانی سال جاری میلادی اولین گوشی ویندوزی نوکیا فقط وارد استرالیا شود.

ایلاپ همچنین تایید کرد که بازدید آن از کشور چین به عنوان بخشی از مذاکرات شرکت نوکیا با مقامات این کشور برای ورودگوشی.های هوشمند مبتنی بر سیستم.عامل Windows Phone 7 به چین محسوب می.شود.

مدیرعامل شرکت نوکیا همچنین افزورد که به دنبال تلاش.های صورت گرفته فضای مناسب برای ورود گوشی.های ویندوزی نوکیا به بازار وجود دارد. او اعلام کرد که سیستم مسیریاب ماهواره.ای، ابزارهای سرگرمی و نقشه.های الکترونیکی از جمله مثال.هایی هستند که این گوشی.ها را از مدل.های مشابه موجود در بازار متمایز می.کنند.


موضوعات مشابه: