پس از گذشت هفت ماه از خرید شرکت امنیتی مک.آفی توسط شرکت اینتل و پرداخت هزینه گزاف ۶۸/۷ میلیاردی برای آن، اکنون به تدریج آینده همکاری‎های مشترک این دو شرکت بیشتر آشکار می‎شود.
بنا بر گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی شبکه.گستر، شرکت مک.آفی، فناوری جدیدی را که امنیت را در خارج از سیستم عامل و در سطح پردازنده‎های سخت‎افزاری ارائه می‎کند، معرفی کرد. این فناوری جدید که DeepSafe نامگذاری شده، اولین فعالیت مشترک دو شرکت مک.آفی و اینتل است.[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  بنا بر اعلام مسئولان مک.آفی، این نوع فناوری تا به حال در صنعت ضدویروس وجود نداشته و برای اولین بار خواهد بود که امنیت در سطحی جدا از سیستم عامل عرضه می‎شود.
  هدف اصلی و اولیه فناوری DeepSafe شناسایی و مقابله با برنامه‎های مخرب از نوع RootKitها است که روز به روز پیچیده‎تر و هوشمندتر می.شوند و قادرند مدت.های طولانی بدون جلب توجه به فعالیت‎های مخرب خود ادامه دهند.  [براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  اغلب ضدویروس.های فعلی در سطح سیستم عامل اجرا شده و فعالیت می‎کنند و قادر نیستند که برنامه‎های مخرب RootKit را در آن سطح تشخیص دهند.
  فناوری DeepSafe بستری خواهد بود که محصولات جدید بر روی آن پایه‎گذاری و طراحی خواهند شد.
  اولین محصولی که از این فناوری استفاده می‎کند و به عنوان یک “افزونه” (Add-on) به بسته نرم‎افزاری ضدویروس McAfee Endpoint Protection اضافه می‎شود، ماه آینده در همایش سالانه McAfee Focus به بازار عرضه خواهد شد.
  جزئیات بیشتر و دقیق‎تری از نحوه عملکرد فناوری DeepSafe عرضه نشده اما به گفته مسئولان مک.آفی، ایده اصلی و طرح اولیه DeepSafe مربوط به قبل از خرید مک.آفی توسط اینتل می‎شود ولی پس از آن، این پروژه با سرعت و امکانات بیشتری پیش رفته و به زودی در قالب یک محصول به بازار عرضه خواهد شد.
  فناوری DeepSafe ابتدا برای محیط VMwane خواهد بود و به دنبال آن، به تدریج برای محیط‎های Windows و Citrix نیز عرضه خواهد شد.

  موضوعات مشابه: