گویا باید انتظار داشته باشیم که تمام کارخانه.های خودروسازی بزودی به سراغ دوچرخه.ها هم بیایند اما بر خلاف دوچرخه متعارف شرکت فراری، شرکت فورد در دوچرخه خود از فناوری.های خاص ساخت اتومبیل.های خود بهره برده است.
در بیشتر دوچرخه.های الکتریکی شما مجاز به انتخاب میان استفاده از انرژی الکتریکی و یا قدرت پدال پاهای خود هستید و یا ترکیبی از هر دوی آنها هستید اما در دوچرخه شرکت فورد با استفاده از حسگرهای الاستیسیته مغناطیسی در توپی چرخ جلو می.تواند حس کند که شما به چه میزان فشار را برای پدال زدن تحمل می.کنید و به صورت اتوماتیک از انرژی الکتریکی ذخیره شده استفاده کند تا به شما فشار وارد نشود!
[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  البته این دوچرخه هوشمند می.تواند دور زدن شما را هم تشخیص دهد و اجازه کنترل بیشتری به شما بابت سرعت در زمان استفاده از انرژی الکتریکی را می.دهد.
  نکته جالب این است که این سنسورها برای ماشین.های فرمول یک اختراع و توسعه داده شده.اند و با تشخیص انحراف در میدان مغناطیسی اطراف سنسورها کار می.کنند.
  اینجا هم پای اندروید گوگل در میان است چرا که یک برنامه یا اپلیکیشن اندروید از تلفن همراه هوشمند دوچرخه.سوار که بر روی دسته فرمان دوچرخه نصب شده به او اجازه دسترسی به تنظیمات دوچرخه را می.دهد.
  جنس بدنه این دوچرخه که از طراحی دوگانه جنسی برخوردار است از فیبر کربن و هیبرید آلومینیوم است و از سیستم تعویض دنده شیمانو آلفاین با تسمه کربنی بهره می.برد و با یک شارژ کامل می.تواند ۸۵ کیلومتر مسافت را طی کند.
  شرکت فورد در خصوص زمان عرضه و قیمت این دوچرخه که هنوز نامی هم برای ان انتخاب نکرده، سکوت اختیار کرده اما برخی گمانه.زنی.ها حاکی از آن است که این شرکت بدنبال توسعه یک برنامه آیفون برای این دوچرخه است تا نظر اقلیت دوچرخه.سوار آیفون.دار را نیز برای خرید این دوچرخه جلب کند و بعد خطوط تولید انبوه آن را راه.اندازی کند.