پس از اینکه گوگل اعلام کرد استفاده و عضویت در شبکه اجتماعی خود ( google+ ) آزاد است و دیگر نیازی به دعوتنامه و یا اضافه کردن یکی از دوستان به دایره یا circle خود نیست به یکباره رشد سریعی در جذب کاربر داشت بنا بر اعلام پل آلن که آمارگیر غیر رسمی و رصد کننده فعالیت های گوگل پلاس است تعداد کاربران این شبکه اجتماعی به ۴۳ میلیون نفر رسیده بود که در آمار گیری جدید اعلام شده کاربران تعدادشان به ۵۰ میلیون نفر رسیده است که در نوع خود بسیار جالب توجه است .
گوگل و گوگل پلاس در ابتدای را ه هستند و از آن بعنوان اسلحه گوگل بر علیه فیس بوک است و جنگ این دو تازه آغاز شده است جنگی که برای بقاء است. قبلا در خصوص سرعت جذب کاربر بین توییتر ، فیس بوک و گوگل پلاس در آی تی بلاگ منتشر شده بود حال می خواهیم مجددا مقایسه ای بین زمان جذب کاربر بین این سه سایت محبوب بیاندازیم .
درست است که میزان ۵۰ میلیون کاربر گوگل پلاس در مقایسه با هشتصد میلیون کاربر فیس بوک بسیار ناچیز به نظر می آید آما باید گفت گوگل پلاس تنها در مدت زمان ۸۸ روز یعنی کمتر از سه ماه به این تعداد کاربر دست یافته است در صورتی که فیس بوک ۱۳۲۵ روز ( سه سال و هفت ماه و بیست روز ) به انتظار داشتن این تعداد کاربر نشسته بود و البته توییتر در مدت زمان کمتری به این میزان کاربر دست یافت و در ۱۰۹۶ روز ( سه سال و یک روز ) پس از راه اندازی توییتر جشن پنجاه میلیون کاربر خود را گرفت.
[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
  • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
    براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
    عقیده شما چیست ؟ با ارایه این آمار و ارقام آیا در آینده شاهد تقابل گوگل پلاس و فیس بوک خواهیم بود؟ یا گوگل آرزوی رسیدن به فیس بوک و تکیه زدن در مسند اولی شبکه های اجتماعی را باید در همان سیلیکون ولی دفن کند؟


  • موضوعات مشابه: