رویای گوگل که در آغاز بسیار زیبا بود ولی اکنون به یک کابوس برای سازندگان دستگاه.های اندرویدی تبدل شده است و در تازه.ترین این کابوس ها ،سامسونگ باید در ازای هر دستگاه اندرویدی شامل تلفن همراه و تبلت به مایکروسافت غرامت پرداخت کند.
این خبر که بصورت رسمی توسط سامسونگ پذیرفته شده است یک توافقنامه بین دو طرف و به نوعی پیشگیری از شکایت مایکروسافت از این شرکت در مراجع قانونی است و دلیلی آن نیز نقض حق ثبت اختراع ثبت شده انحصاری مایکروسافت توسط سیستم عامل اندروید گوگل است.
[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]


  پیش تر از این نیز شرکت تایوانی htc که بیش از نیمی از فروش خود را مدیون کابران آمریکایی است به پرداخت غرامت مشابهی به مایکروسافت در ازاری هر دستگاه ۵ دلار محکوم شده بود و به طور حتم پرداختی سامسونگ به بیشتر خواهد بود و بعد از سامسونگ موتورولا نیز باید خود را آماده مواجه با مایکروسافت کند زیرا موتو توسط گوگل خریداری شده و جدال قانونی دو غول دیدنی خواهد بود.
  زمانی که گوگل سیستم عامل خود را به صورت اوپن سورس و رایگان عرضه کرد هیچ گونه پشتیبانی حقوقی از سیستم عامل خود را برای شرکت های سازنده تقبل نکرد ولی سیاست مایکروسافت برعکس بوده و این شرکت از تمامی سازندگان تلفن همراه ویندوز فون ۷ پشتیبانی حقوقی بدون چون و چرا کرده و در تمامی مراجع قانونی حاضر بوده و خسارات احتمالی را پرداخت می کند.
  چندی پیش سامسونگ اعلام کرد که موفق به فروش ۱۰ میلیون تلفن همراه گالاکسی اس ۲ شده است(در اینجا بخوانید) و تنها در این مورد باید بیش از ۵۰ میلیون دلار به مایکروسافت پرداخت کند و اگر این شکایات و نقض اختراعات و عدم پشتیبانی گوگل ادامه داشته باشد دیگر باید کم کم شاهد رویگرداندن سازندگان تلفن همراه از اندروید و توجه به سایر پلتفمرها از جمله ویندوز فون ۷ باشیم.

  موضوعات مشابه: