[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  بالاخره قرار است که چیپ های جدید اینتل از سال آینده در تلفن های همراه مورد استفاده قرار بگیرند و اولترا بوک ها (لپ تاپ فوق سبک) هم به زودی صاحب مغزهای اینتلی تازه ای می شوند. اما به نظر می رسد که بزرگترین تولید کننده چیپ دنیا فقط به همین رضایت نداده و قصد دارد در بازار نرم افزارهای موبایل هم قدم بگذارد. قرار است اینتل برای خرید شرکت ارائه دهنده اپلیکیشن های نقشه ویژه موبایل (تل مپ)، بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون دلار پرداخت کند.

  به نظر می رسد انگیزه پشت این معامله ایجاد یک جایگزین حقیقی و موثر برای رقابت با گوگل مپ و اوی نوکیا باشد. اما نکته مهم تری که در این میان وجود دارد و قدم بزرگ و قابل اعتنایی برای اینتل است، گسترش فزاینده چشم انداز بیرونی و ظاهری این چیپ ساز مشهور است. وبلاگ AppUP اینتل می گوید که Telmap با مجموعه ای از APIهای استاندارد، به توسعه دهندگان AppUp (شبکه نرم افزاری اینتل) کمک می کند تا سرویس های مبتنی بر محل (location‪-‬based) ساده تر و بهتری را در اپلیکیشن های شان ارائه کنند.

  سرویس های تل مپ شامل نقشه برداری و ناوبری، تبلیغات مبتنی بر محل، یکپارچگی با سرویس های اجتماعی و همچنین سرویس های فوق محلی مانند نمایش ترافیک لحظه ای و راهنمای محل ها و مراسمات است. به نظر می رسد که این قرارداد تا پایان سال جاری (کمتر از دو ماه دیگر) نهایی شده و تل مپ به تملک اینتل در آید.

  آیا اینتل قصد رقابت در دنیای اپلیکیشن های موبایل و نقشه نگاری را دارد؟ یا اینکه فکرهای دیگری در سر می پروراند؟ نظر شما چیست؟


 • موضوعات مشابه: