طی ماه گذشته میلادی، تروژان*ها و آگهی افزارها با تشكیل بیش از نیمی از كلبدافزارهای فعال، شایع*ترین و مهمترین تهدید علیه امنیت رایانه*ها معرفی شدند.
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران، از ایرنا، panda securityبا انتشار گزارشی در خصوص وضعیت جهانی امنیت اطلاعات، شایع*ترینبدافزارهای فعال در ماه گذشته میلادی را در اغلب كشورهای جهان و از جمله جمهوریاسلامی ایران معرفی كرد.
بر اساس این گزارش تروژان مشهور Downloader.MDWبا ایجاد ۱۳درصد از كل آلودگی*های رایانه*ای در كشور عنوانمهمترین و شایع*ترین كد مخرب رایانه*ای در ایران را به خود اختصاص داده است. [براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  این تروژان كه در چند ماه اخیر مهمترین بدافزار ردیابی شده در سراسر جهاننیز بوده است عمدتا حتی علی رغم وجود نرم افزارهای امنیتی قادر است تبادل اطلاعاتیكاربر را از طریق اشغال بیش از حد پهنای باند با اختلال مواجه نموده و به شكلمحسوسی از سرعت عملكرد سیستم بكاهد.
  این تروژان با استفاده از فن*آوری*هایپیشرفته خود را از دید بسیاری از برنامه*های امنیتی مخفی نگاه می*دارد و بهترینعامل انتشار آن، عدم ترمیم حفره*های امنیتی موجود در سیستم*های عامل و برنامه*هایكاربری است.
  علاوه بر این عامل مهم دیگر در پراكندگی سریع Downloader.MDWضعیف شدن قدرت برنامه*های حفاظتی توسط تاثیر سایر ویروس*ها وبدافزارهای نفوذی در سیستم*های رایانه*ای می*باشد.
  تروژان QHost.FPنرمافزار مخرب دیگری است كه با ایجاد ده درصد از كل تهدیدهای امنیتی علیه كاربرانایرانی اینترنت، در رتبه دوم شایع*ترین بدافزارهای ماه اكتبر قرار گرفته است.
  این كد خطرناك كه در واقع گونه جدیدی از خانواده تروژان*هایQHostاستحاصل یك تغییر جزیی در فایل سیستمی Hostsویندوز می*باشد كه برای تبدیل آدرس*های IPبه عناوین مرتبط آنها، قبل از سرویس*های مهمی مانند WINSیا DNSتوسطسیستم عامل بررسی می*شود.
  عدم دسترسی كاربر به بسیاری از پایگاه*ها و صفحاتوب و نیز اختلال در فعالیت*های امنیتی سیستم از مهمترین آثار تخریبی QHost.FPمحسوب می*شود.
  نصب کنید البته با آپدیتMcafee برای مقابله با این تروجان آنتی ویروس مکافی  موضوعات مشابه: