اگر شما یک دستگاه تلویزیون براویا سونی مابین سال.ةای ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ خریداری کرده.اید شاید روزی شاهد آتش گرفتن ناگهانی آن باشید! سونی اعلام کرده است که به دلیل اظهارات یازده نفر از مشتریان که شاهد آتش گرفتن خودکار تلویزیون براویا خود بوده.اند یک میلیون و ششصد هزار تلویزیون براویا را فراخوان خواهند کرد. (چه شجاعانه!)
بنا بر گزارش بلومبرگ این مشکل در اجزاری ترانسفورماتور تلویزیون.های برویا صورت می.گیرد که در تعدای از مدل.های براویا مورد استفاده قرار گرفته است.
یوکی شیما سخنگوی سونی در این زمینه می.گوید: اجزای معیوب سیستم نور پس.زمینه احتمالا دلیل گرمای بیش از حد و ذوب شدن بالای تلویزیون می.شود.
[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  بنا بر بیانیه سونی برخی ترانسفورماتورهای استفاده شده در ۵ مدل براویا در ژاپن مورد فراخوان قرار گرفته.اند و هیچ گزارشی تاکنون مبنی بر بروز حادثه در خارج از ژاپن گزارش نشده است.
  پایگاه اینترنتی پروداکت.ریویو جدول مشخصات ۸ مدل که تحت تاثیر این ایراد قرار دارند را منتشر کرده است. بنا بر گزارش این وب.سایت تلویزیون.های براویا مدل.های KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660, KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000 و KDL-40X3500 تحت تاثیر این ایراد قرار دارند.
  گفتنی است از عرضه این مدل.های تلویزیون براویا سونی در ایران خبری در دست نداریم و معمولا در تلویزیون.ها نام مدل.ها در کشور سازنده با نام عرضه شده در کشورهای دیگر علی.الخصوص ایران متفاوت است. البته این موضوع تنها در خصوص تلویزیون.هایی که از مبادی رسمی و با گارانتی داخلی عرضه می.شوند صدق می.کند.
  موضوع دیگر اینکه سونی اعلام کرده است که تاکنون این مشکل در خارج از ژاپن اتفاق نیفتاده استپس به فکر خرید و نصب کپسول آتش.نشانی در کنار براویا خود نباشید. البته تصمیم با خودتان است.
  جدا از مشکلی که برای تلویزیون.های سونی به صورت انگشت.شمار پیش امده فراخوان سونی در این حجم اقدامی شجاعانه و البته هوشمندانه است. هنوز تعظیم تمام.قد روسای سونی برای عذرخواهی از ۷۷ میلیون کاربر شبکه پلی.استیشن را از یاد نبرده.ایم.

  موضوعات مشابه: