رضا تقی پور، وزیر ارتباطات و فناوری با حضور در صحن علنی مجلس به سوال ملی اکبر اولیا، نماینده یزد و صدوق درخصوص استانداردهای وزارت ارتباطات و فناوری برای ارائه خدمات تلفن همراه پاسخ گفت.

به گزارش ایلنا، وزیر ارتباطات در بخش نخست پاسخ خود در صحن علنی مجلس گفت: مکالمات ناموفق تلفن همراه در سال 90 به نیم درصد کاهش یافته است و این درحالی است که تا سقف 2 درصد میزان مکالمات ناموفق مجاز خواهد بود.

رضا تقی پور افزود: خدمات مخابراتی در کشور به صورت مرتب کنترل و سوابق آن ضبط می..شود و امروز مفتخریم که اعلام کنیم در 7 منطقه در کشور علاوه بر تهران کیفیت خدمات ارائه شده به صورت دائم اندازه.گیری و دسته.بندی می.شود.

وزیر ارتباطات و فناوری با بیان اینکه اگر اپراتورها کیفیت لازم را رعایت نکنند به آنها اخطار می.دهیم گفت: در مواردی که اپراتورها حداقل.ها را در زمینه ارائه خدمات رعایت نکنند به آنها اخطار می.دهیم که در این راستا تا کنون 11 اخطار به مخابرات ایران، 5 اخطار به شرکت ایرانسل و 3 اخطار هم به سایر نهادهای موردنظر دادیم.
وی افزود: کیفیت ارائه خدمات در شهرهای کازرون و اردبیل به شدت افزایش یافته است و از نمایندگان مجلس درخواست می.کنم برای دستیابی به کیفیت 100 درصد نیاز به هماهنگی همه دستگاه.های اجرایی است و همچنین شهرداری.ها ترتیبی اتخاذ کنند که مجوز لازم برای نصب تجهیزات سریع.تر صادر شود.

اولیا خطاب به وزیر ارتباطات: درصحت آمار ارائه شده دقت کنید

پس از پایان بخش اول پاسخ رضا تقی پور به سوال علی اکبر اولیا، این نماینده مجلس هشتم به بیان دیدگاه.های خود پرداخت.

علی اکبر اولیا در خصوص آمار ارائه شده از سوی وزیر ارتباطات درباره میزان مکالمات موفق گفت: آمارها نشان می.دهد که میزان مکالمات موفق ایرانسل کمتر از 98 درصد است و نماینده کازرون در این زمینه گفتند که در این شهر مشکلی حل نشده است.
اولیا تاکید کرد: از وزیر می.خواهم که روی صحت آماری که انتشار می.یابد دقت کنند، چرا که شواهد نشان می.دهد که از استانداردهای مورد نظر فاصله زیادی داریم. از طرفی رعایت حق.الناس و حقوق مصرف.کننده لازم و ضروری است و ایجاب می.کند که نمایندگان مردم از حقوق آنها در این زمینه دفاع کنند.

وی با اشاره به تفاوت هزینه خدمات ایرانسل با همراه اول گفت: میزان تعرفه و ودیعه اپراتور اول با شرکت ایرانسل تفاوت عمده.ای دارد و مشخص نیست که این اختلاف به دلیل کدام خدمات بهتر و متفاوت.تر است چرا که هرگاه قمیتی بالا می.رود باید خدمات هم با کیفیت بیشتری ارائه شود.

اولیا خاطر نشان کرد: با حضور ایرانسل و اپراتور دوم فضای رقابتی خوبی در کشور ایجاد شد اما هنوز به قدر مطلوبی در این زمینه نرسیدیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم با بیان اینکه روند افزایش کیفت خدمات کند بوده است، گفت: روند افزایش کیفیت در 6 ماه اخیر روند مناسبی نبوده است و لازم است که مردم و نمایندگان بیشتر در جریان ریز امور قرار داشته باشند.

علی اکبر اولیا در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اشکالات موجود در زمینه ارسال و دریافت پیامک.های تلفن همراه گفت: باتوجه به اهمیت سرویس پیامک در کشور و استفاده متعدد از جمله پرداخت قبوض و دریافت اخبار رسانه از طریق پیام کوتاه، بعضا در دریافت برخی از این اخبار اشکالاتی به وجود می.آید که بسیار مضحک است.

وی گفت: گاهی وجود بعضی کلمات در متن پیامک باعث عدم ارسال و دریافت آن می.شود و البته نمی.خواهم به لفظ سانسور در این زمینه اشاره.ای داشته باشم ولی قبلا که از وزیر در این زمینه سوال کردم ایشان گفتند که به بنده مربوط نمی.شود و باید گفت که به چه کسی مربوط می.شود.

علی اکبر اولیا تاکید کرد: درحال حاضر اپراتور سوم در انجام تعهدات خود تاخیر کرده است و اگر فضای مخابراتی به سمت رقابت نرود، دولت همین وظایفی را هم که با اخطار و تذکر و.. انجام می.دهد، انجام نخواهد داد.

وزیر ارتباطات: اختلال در پیامک به دلیل اشکال در برخی گوشی.ها است

رضا تقی پور در بخش دوم و پایانی پاسخ خود به سوال علی اکبر اولیا با اشاره به آمار مشترکین تلفن همراه در کشور گفت: ارتقا کیفیت در کشور در شرایطی صورت گرفت که در سال 84 تنها نزدیک به 7 میلیون مشترک داشتیم در حالی که امروز بیش از 56 میلیون مشترک فعال و 70 میلیون سیم کارت فروخته شده است.

وزیر ارتباطات افزود: در اینکه نیاز داریم تجهیزات و ایستگاه.های مخابراتی بیشتر شود هیچ شکی نیست و یاید گفت که استانداردهای ما مطابق با استانداردهای جهانی مخابرات است که در سایت اینترنتی ما قابل دسترس است.

وی در بخش دیگری از پاسخ خود در خصوص اشکالات در سیستم پیامک گفت: بارها در این زمینه اعلام کردیم که ایراد به دلیل برخی از گوشی..هایی است که فارسی را با اشکال دریافت می.کنند یا ممکن است که ویروسی در آن وجود داشته باشد.

تقی پور خاطرنشان کرد: در مورد پیامک.های تکراری هم باید بگویم که هزینه یک.بار ارسال دریافت خواهد شد و غیر از این غیر قانونی است و همچنین در خصوص مکالمات ناموفق زیر 3 ثانیه باید گفت که این مسئله پس از تذکر نمایندگان در دستور کار قرار گرفت و هزینه مکالمات ناموفق زیر 3 ثانیه دریافت نخواهد شد.

علی اکبراولیا: نظرات شاهدان عینی در خصوص مکالمات ناموفق را درنظر بگیرید

نماینده یزد و صدوق در بخش پایانی صحبت.های خود با اعلام صرف.نظر از پیگیری مسئله شرط این عدم پیگیری را ارائه گزارش از سوی وزیر ارتباطات در بازه.های زمانی 6 ماه یک.بار اعلام کرد.

علی اکبر اولیا خطاب به وزیر ارتباطات گفت: در گزارش.های منتشر شده دقت کنید و شاهدان عینی در این زمینه را هم مدنظر قرار دهید چرا که در همین فاصله نمایندگان مریوان و کازرون هم اعلام کردند که تغییر چندانی در این زمنیه در این شهرها ایجاد نشده است.

وی افزود: امیدواریم با آمدن اپراتور سوم زمینه رقابت جدی در این زمینه فراهم شود و اگر هر 6 ماه یکبار آقای وزیر گزارشی از میزان کیفیت خدمات ارائه شده ارائه کنند، از پیگیری سوال صرف.نظر می.کنم.

گفتنی است وزیر ارتباطات در پاسخ به این درخواست اولیا گفت که حاضر است گزارش خود را به صورت هفتگی به مجلس ارائه کند.


موضوعات مشابه: