این دو تا فایل یعنی چی و به چه دردی میخورن و چجوری باید ازشون استفاده کرد .

اولا که این دو فایل خیلی ضروری هستند و به درد کسانی میخوره که گوشی هایی با سیستم عامل سیمبیان دارند . نوکیا و سونی اریکسون و سامسونگ و ال جی و ... هم نداره . فقط سیستم عاملش سیمبیان باشه شما باید این دو فایل رو تهیه کنید .

دوما این فایل ها به شما این امکان رو میده که هر نرم افزار و بازی و تمی که خواستید رو بدون هیچ درد سری روی نصب کنبد و ازش استفاده کنید . شاید میپرسید گوشی شما تا حالا به همچین مشکلی برنخورده که بخواد واسه نصب برنامه ها ارور بده و گیر کنه . این ارور ها از قبیل

Certificate Error
Contact the application supplier


و چند تا دیگه است که الان تو ذهنم نیس .

این به خاطره اینه که اون برنامه ای که شما استفاده میکنید یا قبلا ساین شده یا اینکه گوشی شما هک شده است .
حالا توضیحات هک و ساین رو هم مینویسم خدمتتون .

خب بریم سر اصل مطلب . شرکت سازنده سیستم عامل سیمبیان یک سری اقدامات امنیتی روی این نوع از سیستم عامل ها پیاده کردند که جلوی هر برنامه ای که بخواد روی گوشی نصب بشه رو میگیره و اجازه نصب نمیده مگر اینکه اون برنامه از طرف خود شرکت سازنده سیستم عامل تایید شده باشه که در اینصورت گوشی شما اون برنامه رو به راحتی نصب و اجرا میکنه و یا اینکه شما اون برنامه رو توسط دو فایل مذکور certificate و key ساین = sign کرده باشید و یه جوری سیستم عامل گوشیتونو دور بزنید . این دو تا فایل حاوی یک سری الگوریتم هایی هستند که وقتی برنامه رو با این دو فایل ساین میکنید به برنامه مورد نظرتون اضافه میشن و گوشی شما اجازه نصب رو میده . آموزش ساین کردن رو هم میزارم براتون که یاد بگیرید.

پس ساین کردن یعنی اینکه شما با دو تا فایل cer و key بلایی سر اون نرم افزار بیارید که گوشیتون اجازه نصب بهش بده . همین ! ( فقط اسمش ترسناکه )

این بود فلسفه این دو فایل ...

موفق باشد

موضوعات مشابه: