اینکه فایرفاکس در حرکت خود به عنوان تنها تعقیب.کننده جدی اینترنت .اکسپلورر تعلل کرده و یا کروم سرعت رشدی باورنکردنی دارد، چندان فرقی نمی.کند و دردی از طرفداران دوآتشه روباه آتشین دوا نمی.کند چرا که کروم اکنون به دویست میلیون کاربر رسیده و هر روز فاصله خود را با فایرفاکس کمتر می.کند و حتی پیش.بینی می.شود تا آخر پائیز روباه آتشین را پائین بکشد.
مرورگر ۳ ساله گوگل در ماه می تنها ۱۶۰ میلیون کاربر داشت که از ماه دسامبر سال ۲۰۱۰، ۴۰ میلیون کاربر اضافه کرده بود تا در ماه اکتبر به ۲۰۰ میلیون کاربر برسد.
[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  رشد کروم تقریبا فراگیر شده و اگر چه این مرورگر ۱۵ درصد سهم بازار مرورگرهای اینترنتی جهان را به خود اختصاص داده و هنوز در رتبه سوم پس از فایرفاکس قرار دارد اما در برخی کشورها مانند بریتانیا توانسته رتبه دوم محبوب.ترین (و یا با توجه به رتبه اول اینترنت.اکسپلورر بهتر است بگوئیم : پراستفاده.ترین!) مرورگر دنیا را از روباه آتشین بگیرد.
  در همین حال به نظر می.رسد که مایکروسافت نیز سایه سنگین کروم را در پشت سر خود حس می.کند تا حدی که حتی برخی اشتباهات (البته آنطور که خود مایکروسافت اذعان دارد) این شرکت به حساب اقدامات عمدی گذاشته می.شود اقدامی مانند: معرفی گوگل کروم به عنوان نرم.افزار مخرب توسط مایکروسافت! که سرو صدای زیادی به.پا کرد.
  به نظر می.رسد با وجود این اخبار همچنان فایرفاکس محبوب.ترین مرورگر مورد استفاده در میان کاربران ایرانیست حداقل آمار خواننندگان فارنت که این را نشان می.دهد اگر چه بسیاری مانند خود من در دوره نقاهت و تجدیدنظر در این خصوص به سر می.بریم.

  موضوعات مشابه: