شرکت گوگل روز جمعه رسما اعلام کرد که آخرین بقایای شبکه اجتماعی گوگل باز را نیز تعطیل خواهد کرد تا بتواند تمرکز بیشتری بر روی سرویس شبکه اجتماعی گوگل پلاس داشته باشد.
بردلی هوروویتز معاون بخش محصولات گوگل اعلام کرد: در هفته.های آینده ما گوگل باز و نرم.افزار.های آن (Buzz API)را تعطیل خواهیم کرد و به.جای آن بر روی گوگل پلاس تمرکز خواهیم نمود.
[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  وی در مطلبی در وبلاگ رسمی گوگل اضافه کرد: پس از آن کاربران قادر به اضافه کردن پست.های جدید نبوده و تنها قادر به دیدن محتوای موجود بر روی پروفایل خود و دریافت آن در صورت لزوم خواهند بود.
  گوگل همچنین علاوه بر گوگل باز سرویس.های دیگری نظیر گوگل کد سرچ، جایکو و قابلیت.های اجتماعی آی.گوگل را نیز در پانزدهم ژانویه سال آینده میلادی (دی ماه سال جاری). تعطیل خواهد کرد. پیش از این خبر تعطیلی گوگل.لبز نیز منتشر شده بود.
  گوگل.باز در فوریه سال ۲۰۱۰ به عنوان تهدیدی برای توئیتر و فیس.بوک متولد شد اما هیچ.گاه در این حد و اندازه مطرح نشد و حتی به عنوان یکی از بزرگترین شکست.های سال خود را مطرح کرد. به نظر می.رسد گوگل.باز را تنها می.توان یک پیشرو و یا حتی پیش.مرگ گوگل.پلاس باید دانست چرا که گوگل.پلاس برخلاف گوگل.باز تاکنون به خوبی توانسته است از عهده جذب کاربر بربیاید و بنابر اعلام لری پیج یکی از بنیانگذاران گوگل در طول سه.ماه موفق به جذب ۴۰ میلیون کاربر شده است.

  موضوعات مشابه: