شرکت سامسونگ روز دوشنبه از اقدامات اولیه قضائی خود برای جلوگیری از فروش تلفن همراه آیفون ۴S در استرالیا و ژاپن خبر داد.
این شرکت در این پرونده قضائی نقض حق ثبت اختراع رابط کاربری و فناوری آن در ژاپن و همچنین استانداردهای ارتباطی بی.سیم در استرالیا در تلفن همراه آیفون ۴S را مورد اشاره قرار داده است. فروش تلفن همراه آیفون ۴S از هفته گذشته در این دو کشور آغاز شده است.
[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  شرکت کره.ای سامسونگ همچنین در درادخواستی به دادگاه محلی در توکیو خواستار آن شده است که فروش آیفون ۴S و آی.پد ۲ تخت تعلیق قرار بگیرد.
  این اقدام قضائی سامسونگ در ادامه جنگ قضائی بین.المللی مابین دو شرکت در خصوص حق ثبت اختراع صورت می.گیرد که برخی کارشناسان آن را تنها با توافق میان دو شرکت پایان.پذیر می.دانند.
  سامسونگ پرونده.های قضائی دیگری در خصوص نقض حق ثبت اختراع توسط گوشی آیفون ۴S علیه شرکت اپل در کشورهایی مانند ایتالیا و فرانسه برپا کرده است.


  [براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  اما در همین حال اپل نیز بیکار ننشسته و حتی از سامسونگ موفق.تر بوده است چرا که با برپا کردن پرونده.های قضائی علیه سامسونگ در همین خصوص توانسته مانع از فروش محصولات سامسونگ در برخی بازارهای جهانی شود. اخیر و در هفته گذشته دادگاه فدرال استرالیا فروش تبلت گالاکسی.تب ۱۰٫۱ شرکت سامسونگ را به دلیل شکایت شرکت اپل در استرالیا به حالت تعلیق درآورده است.
  این درحالیست که سامسونگ تاکنون در هیچکدام از پرونده.های قضائی خود علیه سامسونگ موفق نبوده و نتوانسته مانع از فروش محصولات اپل در کشورهای مختلف شود اما در همین حال گذشتن از رکورد ۳۰ میلیونی فروش تلفن.های همرا گالاکسی.اس خود را جشن می.گیرد!
  برخی این گونه پرونده.های قضائی در خصوص ثبت اختراع را مانع از ادامه رشد فناوری و از جمله اقدامات انحصارگرایانه شرکت.ها می.دانند و برخی دیگر ان را حق طبیعی شرکت.ها در برخورداری از نوآوری و خلاقیت خود می.دانند. نظر شما چیست؟ آیا اپل به نظر شما جدا از حق قانونی خود باید مانع از فروش سامسونگ در باقی کشورها شود؟ آیا این معنای انحصارگرایی می.دهد؟

  موضوعات مشابه: