شرکت مایکروسافت که در بازار جهانی گوشی.های هوشمند رقابت تنگاتنگی را با اپل و گوگل آغاز کرده است توضیح داد که آخرین نسخه از سیستم.عامل ویندزو فون موسوم به Mango را از طریق شرکت.های نوکیا، سامسونگ و HTC طی چند هفته آتی وارد بازار می.کند.

به گزارش ایستنا در حال حاضر بخش نرم.افزار بازار جهانی گوشی.های هوشمند در اختیار اپل و گوگل است و این دو شرکت در مجموع 50 درصد این بازار را در اختیار دارند. شرکت مایکروسافت که تاکنون در این بازار با سرعت کمتری حرکت کرده بود، هم.اکنون در تلاش است رقابت بیشتری را با بزرگان این صنعت انجام دهد.

شرکت مایکروسافت آمریکا، اروپا و چین را بزرگترین. بازارهای جهانی تلفن.های همراه می.داند و اعلام کرده است که این مناطق بهترین مراکز فروش سیستم.عامل Mango خواهند بود.

"اندرو لیز"(Andrew Lees) مدیر مرکز ویندوز فون در شرکت مایکروسافت در این خصوص توضیح داد: «در حالی که قیمت گوشی.های هوشمند در بازار جهانی رو به کاهش است، بازارهای رو به رشد به عنوان فرصت مناسبی برای ما محسوب می.شوند. اما ما بر این باوریم که در بازارهای توسعه یافته مانند اروپای غربی و آمریکا نیز بازار خوبی را در اختیار خواهیم داشت. زیرا با روند کاهش قیمت.ها، تعداد بیشتری از کاربران تمایل به خرید گوشی هوشمند پیدا می.کنند».

شرکت تحقیقاتی IDC اعلام کرده است که تا پایان سال جاری میلادی سهم اندروید از بازار جهانی گوشی.های هوشمند به بیش از 40 درصد خواهد رسید که این رقم در سال 2010 میلادی تنها 20 درصد بود. این در حالی است که اپل با سیستم.عامل iOS صاحب 20 درصد این بازار تا پایان سال 2011 میلادی خواهد شد. رقم یاد شده برای شرکت اپل در سال 2010 میلادی 15 درصد بود.


موضوعات مشابه: