نظر شخصی من این است که بهترین تبلت سامسونگ، تبلت هفت اینجی.اش بود، راستش من چندان تبلت ۱۰٫۱ اینچی سامسونگ را دوست ندارم و آی.پد را به آن ترجیح می.دهم. من در این مورد دلایل خاص خودم را دارم:
- کیفیت صفحه نمایش گلکسی تب ۱۰٫۱، آن چیزی نیست که باید باشد.
- شارژ جالبی هم ندارد. برای مثال اگر از تبلت سامسونگ اصلا استفاده نکنید، بعد از چند روز خالی از شارژ می.شود اما در مورد آی.پد چنین چیزی رخ نمی.دهد. قبول دارم! با یک سری تنظیمات مثلا استفاده از اپلیکیشن.هایی مثل این، می.شود وضع را بهتر کرد، اما باز هم به نظرم برتری از لحاظ شارژ با آی.پد باشد.
- تنوع برنامه.های هانی.کام به اندازه برنامه.های آی.پد نیست. البته آش به آن شوری که اپلی.ها هم قصد القایش را دارند، نیست و در هانی.کام هم تا دلتان بخواهد می.توانید برنامه پیدا کنید، اما خوب کیفیت و کمیت را باز هم آی.پد می.برد.
- با نسبت عرض و طول گلکسی تب ۱۰٫۱ راحت نیستم، البته این مطلب شاید به خاطر عادت کردن من به آی.پد باشد. اما به نظرم نسبت عرض و طول در آی.پد خیلی اصولی انتخاب شده است و دقیقا چیزی است که باید باشد و سامسونگ هم برای گریز از مشکلات قانونی و متهم شدن به کپی.کاری مجبور شده، قدری نسبت عرض و طول را تغییر بدهد.
خوب این مقایسه خیلی کلی است و من در فرصتی مقایسه دقیق.تری بین این دو خواهم کرد، من فقط می.خواستم بگویم که در دنیای تبلت.های متنوع سامسونگ، تبلت هفت اینچی.اش به نظرم از همه بهتر بود. این تبلت اندازه خیلی خوبی داشت و یک تبلت واقعا پرتابل بود.
اما چیزی که مسلم است این است که این تبلت هفت اینچی هم با گذشت یک سال دیگر قدری قدیمی شده است. خبر خوب برای دوست.داران تبلت هفت اینچی سامسونگ این است که نسخه جدید این تبلت با نام سامسونگ گلکسی تب ۷٫۰ پلاس از ۱۳ نوامبر، یعنی حدود سه هفته بعد، وارد بازار خواهد شد.
[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  این تبلت مجهز به هانی.کام است و قیمت.اش حدود ۴۰۰ دلار است. وضوح صفحه نمایش آن ۱۰۲۴ در ۶۰۰ است و از نوع WVGA است و پردازشگر دو هسته.ای ۱٫۲ گیگاهرتزی دارد.
  این تبلت می.تواند، ویدئوهای با وضوح ۱۰۸۰p را پخش کند، دوربین پشتی آن سه مگاپیکسلی است و فلش LED دارد و می.تواند ویدئوهای با کیفیت ۷۲۰P ضبط کند، دوربین جلویی آن دو مگاپیکسل دارد. این تبلت، یک گیگابایت، رم دارد.
  فعلا تنها مدل ۱۶ گیگی آن قطعی است و خبری از مدل ۳۲ گیگی آن به صورت رسمی منتشر نشده است.
  در مورد ضخامت مدل جدید هم خبر رسمی منتشر نشده است، اگر این تبلت کمی کم.ضخامت.تر از مدل قبلی باشد، واقعا مدل مناسبی برای خرید خواهد بود.