[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  تجربه کار با صفحه های لمسی و استفاده از Gesture ها و قابلیت مالتی تاچ برای مرور وب و تصاویر و همچنین بازی کردن مناسب به نظر می رسد اما نوکیا در کنفرانس دیروز Nokia World علاوه بر معرفی گوشی های جدید یک گجت با صفحه نمایش قابل انعطاف ساخته است که نوع تازه ای از کار کردن با صفحه را نشان می دهد. در این نوع صفحه نمایش AMOLED به جای لمس کردن صفحه باید صفحه نمایش را خم کنید و یا آن را بپیچانید تا عملکرد مناسب هر کدام را دریافت کنید. این تکنولوژی بسیار جالب و هیجان انگیز به نظر می رسد و با اینکه نمی تواند جایگزین کاملی برای صفحه های لمسی تبلت ها و تلفن های همراه باشد اما می تواند مکمل آنها باشد. تصور کنید که بتوانید با خم کردن صفحه روی تصاویر زوم کنید و یا با پیچاندن و رها کردن گوشی بتوانید پرنده های Angry Birds را پرتاب کنید.
  این تکنولوژی نوید بخش گوشی ها و تبلت های مقاوم تری است که حتی اگر در جیب عقب حود بگذارید و روی آنها بنشینید مشکلی برایشان به وجود نیاید. علاوه بر آن حتی وقتی که دستکش به دست دارید و صفحه نمایش های لمسی خازنی قادر به شناسایی لمس صفحه نیستند این تکنولوژی می تواند بسیار مفید باشد. یکی دیگر از قابلیت هایی که برای این نوع صفحه ها در تلفن های همراه پیش بینی شده است تماس با دوستان بدون نگاه کردن به صفحه است تصویر کنید که گوشی شما در جیبتان باشد و بتوانید تنها با خم کردن گوشی با یک دست به جهت های مشخص بدون درآوردن گوشی با دوستتان تماس بگیرید و با هندزفری بلوتوث با او صحبت کنید.

  [براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  نحوه عملکرد این صفحه به این ترتیب است که در ساختار این صفحه نمایش نانوتیوب های کربنی قرار داده شده که جریان الکتریسیته در آنها جریان دارد و هنگامی که این تیوب ها کشیده یا فشرده شوند به دلیل تغییر مقاومت الکتریکی جریان تغییر می کند و دستگاه متوجه اعمال تغییرات می شود.

  موضوعات مشابه: