واکنش نمایندگان مجلس به آ هنگ پیشواز جدید ایرانسل(سلام الاغ عزیز)در حالیکه ایرانسل برای مشترکان خود کد فعال*سازی آ هنگی به نام "سلام الاغ عزیز" را به عنوان آ هنگ پیشواز فعال کرده برخی از نمایندگان مجلس این اقدام را نوعی بی اخلاقی و حتی توهین آمیز تلقی کردند.

"الاغ آن کسانی هستند که مردم را الاغ فرض می کنند"

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درخصوص آ هنگ پیشواز جدید ارائه شده از سوی اپراتوردوم گفت: الاغ آن کسانی هستند که مردم را الاغ فرض می کنند.
سید مهدی صادق در واکنش به ارائه آ هنگ جدید پیشواز اپراتور ایرانی خارج ام تی ان ایرانسل، اظهار داشت: در خصوص این اقدام اپراتور دوم تنها می توان به آنها گفت:" الاغ کسانی هستند که مردم را الاغ فرض می کنند."
وی افزود:این اقدام به صورت جدی توسط کمیسیون صنایع و معادن پیگیری می شود و مسئولان اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان – ایرانسل باید پاسخگوی این حرکت غیراخلاقی خود باشند.
درهمین حال یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هم با اعلام این مطلب که باید بر آ هنگ های پیشوازی که اپراتورهای تلفن همراه به مشترکان خود ارائه می دهند، نظارت صورت گیرد، اظهارداشت: دیده شده برخی آ هنگ های غیر مجاز توسط برخی ازاپراتورهای تلفن همراه به مشترکان ارائه می شود.
بهروزجعفری خاطر نشان کرد: این آ هنگ ها مصداق بارزهجمه های فرهنگی هستند که ازاین طریق ایجاد می شود و خواسته و ناخواسته یک نوع تهاجم فرهنگی با خود به همراه دارند.
وی با اشاره به ارائه آ هنگ جدید پیشواز " سلام الاغ عزیز" از سوی ایرانسل – ام تی ان اظهار داشت: نهادهای مربوطه در این زمینه باید پیگیری های لازم را انجام دهند و مسئولان این اپراتور نیز موظف به پاسخگویی هستند.
وی خاطر نشان کرد: کمیسیون فرهنگی باید این موضوع را پیگیری کند و به مسوولان این اپراتور تذکر داده می شود.
ارائه آ هنگ پیش
واز "سلام الاغ عزیز" یک نوع توهین است
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم اعلام کرد:آ هنگ های پیشوازی که توسط اپراتور های تلفن همراه ارائه می شوند باید حتما مجاز بوده و تمامی شئونات اخلاقی در آن رعایت شود.
احمد مهدوی ابهری با اشاره به ارائه آ هنگ پیشواز " سلام الاغ عزیز" توسط اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان ایرانسل، اظهار داش
ت: این اقدام کاملا توهین آمیز بوده و برخلاف شرع و عرف است.
وی گفت: چنانچه اپراتورها برخلاف اصول اخلاقی اقدام به ارائه خدماتی کنند ؛ جای تاسف است و این اقدام در کوتاه ترین زمان توسط کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی می شود.
اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان ایرانسل که در یک حرکت ضدارزشی دیگر و در راستای اهداف امیرنشین های حاشیه جنوبی خلیج فارس با حذف نام خلیج فارس از لیگ برتر فوتبال ایران ؛ نام این اپراتور ایرانی خارجی را جایگزین کرده و در برابر واکنش های وزیر ورزش و نمایندگان مجلس هم از اقدام خود عقب نشینی نکرد؛ در ادامه روند اقدامات ضدفرهنگی اش اقدام به ارائه این سرویس برای جذب مشترک بیشتر نموده است.

اپراتور دوم تلفن همراه ایران با مشارکت شرکتی وابسته به بنیاد مستضعفان و یک شرکت وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیز یک شرکت خارجی که 49 درصد سهام را در اختیار دارد در کشور فعال است و با وجود اینکه 51 درصد سهام این شرکت در اختیار شرکتهای وابسته به دولت و حاکمیت است؛ اما تاکنون نهادهای نظارتی کشورمانند سازمان بازرسی کل کشور یا دیوان محاسبات امکان دسترسی به صورتهای مالی و بررسی وضعیت این شرکت را نداشته اند


موضوعات مشابه: