چهل میلیون تلفن.همراه فروخته شد


برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید
به گفته شرکت تحقیقاتی گارتنر، در فصل سوم سال 2011 میلادی فروش جهانی تلفن.های همراه با رشد 6/5 درصدی به 5/440 میلیون دستگاه رسید و رکوردی تازه را برجا گذاشت.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) شرکت گارتنر اعلام کرد که در این دوره زمانی تمایل کاربران برای خرید گوشی.های ارزان، دوسیم.کارته و کاربردی بیشتر از تمایل آن.ها برای خرید گوشی.های هوشمند بود. عرضه محصولات جدید به بازار از مهترین مواردی بود که افزایش فروش تلفن.همراه در فصل سوم امسال را رقم زد که به دنبال آن کارشناسان پیش.بینی کردند با این فرآیند در فصل پایانی امسال و فصل نخست سال 2012 میلادی نیز شاهد رشد بازار جهانی تلفن.همراه، به.خصوص گوشی.های معمولی و غیرهوشمند خواهیم بود.

در فصل سوم امسال بازارهای مناطق آسیاپسفیک، خاورمیانه و آفریقا بزرگترین مشتریان تلفن.همراه بودند که این روند با کاهش فروش تلفن.همراه در اروپای غربی همراه بود.

از تمام گوشی.های فروخته شده در فصل سوم امسال 26 درصد را گوشی.های هوشمند شامل شدند که این رقم برای فصل قبل 25 درصد اعلام شده بود. در این دوره زمانی در مجموع 115 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسید که این رقم رشد 42 درصدی فروش این دسته از گوشی.ها نسبت به فصل سوم سال 2010 را نشان داد. همچنین اعلام شد که بین فصل دوم و سوم سال 2011 میلادی فروش جهانی گوشی.های هوشمند 7 درصد افزایش یافت.

"روبرتا کوتزا" از مدیران ارشد مرکز گارتنر گفت: «رشد بازار گوشی.های هوشمند در چین و روسیه از موارد قابل ملاحظه در فصل سوم امسال بود. با این وجود ما شاهد کاهش فروش گوشی.های هوشمند در اروپای غربی و آمریکا بودیم».

موضوعات مشابه: